אינטרנט

חוק תמלוגי הסטרימינג האמריקאי מחכה רק לחתימה של טראמפ

בית הנבחרים של ארה"ב אישר חוק זכויות יוצרים חדש, שנועד לעדכן את נהלי תשלום התמלוגים למוזיקאים בעידן ספוטיפיי, אפל מיוזיק ודומיהם. במסגרתו, יוקם גוף רשמי שינהל את תשלום התמלוגים, מאגר מידע של יצירות מוזיקליות ובעליהן ועוד

עומר כביר 10:4027.09.18
בית הנבחרים של ארה"ב אישר השבוע חוק זכויות יוצרים חדש ששואף לעדכן את תשלום התמלוגים לאמנים בעידן המוזיקה בסטרימינג. מדובר במשוכה המשמעותית האחרונה, אחרי שבשבוע שעבר אושר החוק פה אחד בסנאט. הוא יובא כעת לאישורו של נשיא ארה"ב, שצפוי לחתום עליו.

 

 

חלק מרכזי בחוק, שמכונה Music Modernization Act, מסדיר את הקמת גוף שינהל את תשלום התמלוגים לכותבי שירים משירותי סטרימינג כמו אפל מיוזיק וספוטיפיי. החקיקה צפויה לייעל את הדרך המסובכת שבמסגרתה שירותים אלו מקבלים גישה לשירים ומשלמים בעבור הזכות להזרים אותם לקהל.

 

 

 

שירותי אפל מיוזיק וספוטיפיי שירותי אפל מיוזיק וספוטיפיי צילום: cult of mac

 

 

הגוף החדש יופקד על הקמת מאגר מידע מקיף של יצירות מוזיקליות ובעלי הזכויות בהן. את הגוף יתפעלו חברות המוזיקה ופעילותו תמומן על ידי שירותי סטרימינג. בתמורה יקבלו השירותים רישיון כולל להורדה ולהזרמה לפי דרישה של שירים שכלולים במאגר.

 

 

 

חלק אחר בחוק מבטיח שמבצעים של שירים שהוקלטו לפני 1972 יקבלו תמלוגים כאשר מוזרם שיר שלהם. כיום, אמנים אלו לא מקבלים תמלוגים על שימוש בשיריהם בשירותי סטרימינג.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x