$
חדשות טכנולוגיה

קוואלקום מאשימה את אפל ואינטל בריגול תעשייתי חמור

ענקית השבבים מנהלת משפט תמלוגים נגד יצרנית האייפון - שעתה מגיע אל שלב הביזאר; החברה טוענת שאפל העבירה למתחרתה אינטל מידע רגיש על טכנולוגיות תקשורת, בהתבסס על מיילים שנחשפו בשלב הצגת הראיות. ואולם, המיילים לא מציגים מהלך ריגול שכזה באופן חד משמעי

רפאל קאהאן 18:1225.09.18

משפט אפל-קוואלקום מגיע לשלב הביזאר: חברת השבבים הגישה לבית המשפט בקליפורניה תלונה לפיה אפל ניצלה גישה לטכנולוגיה שלה כדי להעביר לאינטל מידע סודי - בו השתמשה כדי לשפר את ביצועי שבבי התקשורת באייפון.

 

 

קוואלקום לא הגישה את התלונה כתביעה חדשה, וביקשה לצרף אותה לתביעה המתנהלת בינה ובין אפל בגין תשלום תמלוגים על שימוש בקניין הרוחני שלה באייפון.

 

שבב קוואלקום שבב קוואלקום צילום: CNA Finance

 

 

התלונה הזו מתבססת על חשיפה של מיילים במסגרת הליך חשיפת הראיות שמתבצע לפני כל דיון משפטי. עורכי הדין של קוואלקום טענו שזיהו תכתובות בין גורמים באפל ובאינטל שמעידות על שיתוף הפעולה בין השתיים. עם זאת אין בתלונה של קוואלקום שום ראיה ישירה; המיילים שהוגשו כנראה יכולים להתפרש לכאן ולכאן וזו הסיבה לבקשה מבית המשפט.

 

 

 

מדובר בהאשמה חמורה מאוד, שהיא בגדר ריגול תעשייתי - ומוזר שקוואלקום בחרה להציגה כנספח ללא ראיות מוצקות ביותר. לפיכך, יש להניח שמדובר בדרך בוטה לנסות לכופף את אפל ולחזק את מעמדה של התובעת. המשפט ביניהן יפתח באפריל הבא, וקוואלקום תעשה כל מה שביכולתה כדי להעמיס על תיק האישומים סעיפים שונים ומשונים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x