$
הייטק והון סיכון

אקזיט

ענקית הסחר ההודית פליפקארט רוכשת לראשונה חברה בישראל

החברה הנרכשת, Upstream Commerce, מפתחת פתרונות ענן לתמחור אוטומטי שמסייעים לקמעונאים לשפר את שירותיהם. סכום הרכישה מוערך ב-40 עד 50 מיליון דולר; בעקבות העסקה, צפוי לקום מרכז פיתוח ישראלי לענקית ההודית

הגר רבט 15:2825.09.18

ענקית הסחר המקוון ההודית פליפקארט (Flipkart) רוכשת את חברת Upstream Commerce הישראלית בסכום שמוערך ב-50-40 מיליון דולר. הרכישה צפויה להוות בסיס למרכז פיתוח ישראלי והצוות של אפסטרים ימשיך לפעול מישראל.

 

 

Upstream Commerce הוקמה ב-2010 וגייסה עד היום קצת יותר מ-6 מיליון דולר. קרן YL Ventures היא הראשונה שהשקיעה בחברה, ואליה הצטרפו גם ויולה קרדיט ו-Bright Capital. אפסטרים מפתחת פתרונות מבוססי ענן לתמחור אוטומטי וניתוח מוצר, שמספקים למוכרים לבנות אסטרטגיות תמחור ושירות לקוחות טובות יותר.

 

 

קליאן קרישנמורטי, מנכ"ל פליפקארט קליאן קרישנמורטי, מנכ"ל פליפקארט צילום: בלומברג

 

 

מנכ"ל פליפקארט, קליאן קרישנמורטי, מסר בעקבות הרכישה: "בעשור האחרון פליפקארט לא רק דחפה לפיתוח וצמיחת הסחר המקוון בהודו, אלא גם נתנה פתרונות לבעיות מובהקות בהודו באמצעות חידושים טכנולוגיים, ואנו נמשיך להיות אגרסיביים בבניית וקבלת טכנולוגיה בינלאומית לפתרון חלק מבעיות הסחר המקוון הקשות ביותר. עם רכישתUpstream, תהיה לנו כעת נוכחות של טכנולוגיה וכשרון ברחבי אסיה, ארה"ב וישראל, שהינם חלק מהמרכזים המשמעותיים בעולם החדשנות הגלובלי. הצוות ב-Upstream Commerce הינו מוכשר ביותר, ותוך כך שאנו מקבלים אותם אלינו לפליפקארט אנו גם מלאי ציפייה להפיכת ישראל לאחד ממרכזי המצוינות שלנו לעשיית עבודת מדע נתונים חדשנית".

 

 

 

פליפקארט, שהוקמה ב-2007, היא זירת הסחר המקוון הגדולה ביותר בהודו, עם יותר מ-100 מיליון לקוחות רשומים. יש לה היום גם יותר מ-100 אלף מוכרים רשומים והיא מציעה מעל ל-80 מיליון מוצרים על פני 80 קטגוריות. החברה נרכשה השנה בידי וולמארט בכ-16 מיליארד דולר, בעסקה שהושלמה באוגוסט האחרון ובמסגרתה קיבלה הקמעונאית האמריקאית 77% מהחברה ההודית, שצומחת במהירות.  

 

עמוס פלג, מנכ"ל Upstream Commerce, מסר: "אנו שמחים להפוך להיות חלק משחקן המסחר המקוון הגדול ביותר בהודו. במהלך הדיונים, זכינו ללמוד עוד אודות פליפקארט, והבנו שאנחנו חולקים את אותה תשוקה לטכנולוגיה, ואת אותו חזון לתרומת מדע הנתונים לעתיד ולהצלחה של קמעונאות מקוונת. הבחירה והחזון של פליפקארט לבסס את נוכחותה בישראל באמצעות רכישת Upstream Commerce, מהווה הצבעת אמון משמעותית בצוות, בטכנולוגיה ובידע של החברה, ואנו מצפים לסייע בהגדלת נוכחותה של פליפקארט בישראל".

 

משרד עורכי הדין שבלת ייצגו את פליפארט בעסקה, ומשרד עו"ד גלוזמן את אפסטרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x