$
חדשות טכנולוגיה

אמזון מתרחבת: משיקה עשרות גאדג'טים לבית, כולל מיקרוגל ושעון קיר

החברה חשפה שורה ארוכה של מוצרים שמיועדים להגדיל את דריסת הרגל שלה בשוק הביתי; חלקם הם שדרוגים של הרמקולים החכמים שלה, וחלקם חדשים לגמרי; המטרה: לאיים על גוגל

רפאל קאהאן 18:3221.09.18
אמזון חשפה אמש (ה') סדרה ארוכה של מוצרים שמיועדים להגדיל את דריסת הרגל שלה בשוק הביתי. חלק מהמוצרים היו שדרוגים של הרמקולים החכמים המוכרים שלה וחלקם חדשים לגמרי. במקביל היא גם הוסיפה מספר מוצרי חשמל כגון תנור מיקרוגל, שעון קיר ושקע חכם, שאינם כוללים את אלקסה אך שניתן לשלוט בהם דרכה. הרעיון הוא להגדיל את מספר הפעולות שניתן לבצע בבית דרך אלקסה וכך להרגיל את המשתמשים לשימוש בה. ניתן למשל לפקוד על המיקרוגל: "אלקסה, הפשירי את העוף לשבת", או פשוט לבקש מאלקסה לייצר טיימר שיפעל דרך השעון קיר.

 

 

 

החשיפה התבצעה במהלך אירוע מיוחד שאמזון לא פרסמה לפני כן בהרחבה. המהלך נועד בעיקר להגדיל את הנראות של מוצריה מול אלה של המתחרות ובראשן גוגל. בסך הכל נחשפו 13 מוצרים חדשים ועוד כ-50 יכולות חדשות של אלקסה. בין השאר הוצגו מצב שמירה שמתריע על רעשים חשודים ומתחבר לאזעקה, שליטה מקומית ללא חיבור לאינטרנט, תכונת ניחוש שלומדת את המשתמש ומציעה לו פעולות מראש, תמיכה בבישול, מצב לחישה ותמיכה בשיחות קוליות ו-וידיאו דרך סקייפ של מיקרוסופט.

 

 

 

מבין הגאדג'טים המעניינים ניתן לציין את הבאים:

 

1. מיקרוגל אמזון, שיעלה כ-60 דולר, ממותג תחת אמזון בייסיקס, מותג הבית של החברה למוצרי צריכה בסיסיים. הוא אינו מכיל רכיב מובנה לזיהוי קול של אלקסה אך כן מסוגל לקבל פקודות מהתקנים חיצוניים כגון הרמקולים או הטאבלטים. עם זאת הוא מכיל כפתור דאש (Dash) שמאפשר להזמין בלחיצה מוצרים מאתר אמזון.
 קרדיט: אמזון Amazon.com

 

2. אקו אינפוט, שהוא למעשה מיקרופון חכם שניתן לחבר לכל רמקול צד שלישי כדי להפוך אותו לתומך אלקסה. הוא עולה כ-35 דולר ומיועד לאלה שכבר רכשו רמקול של חברה אחרת שאינו תומך באלקסה ואינם מעוניינים בגרסה המוזלת של הרמקול של אמזון.

 

 

 קרדיט: אמזון Amazon.com

 

3. אקו לינק, שהוא מגבר חכם שכולל רכיב של אלקסה. הוא מגיע בשתי גרסאות, האחת עם מגבר והשנייה ללא מגבר בשביל לחבר למערכת אודיו קיימת. הדגם הבכיר יעלה כ-300 דולר בעוד הגרסה הזולה יותר תעלה כ-200 דולר. המגברים מיועדים להתחרות במוצרים של סונוס, שהמניה שלה הגיבה להכרזה בצניחה של 4% אתמול.

 

 קרדיט: אמזון Amazon.com

 

4. אקו סאב, שהוא למעשה רמקול סאבוופר שמאפשר לייצר אפקט סטריאו או סראונד, 1.1 או 2.1 בשילוב עם רמקולים תומכים. מחירו כ-130 דולר.

 

 קרדיט: אמזון Amazon.com

 

5. אקו פלוס, שהוא הגרסה המשודרגת של רמקול האקו המוכר של החברה. הוא זוכה לעיצוב עגלגל יותר וכיסוי בד. הוא כולל גם תמיכה בהפעלה ללא חיבור אינטרנט פעיל במקרה של הפסקת חשמל. מחירו יעמוד על כ-150 דולר.

 

 קרדיט: אמזון Amazon.com

 

6. אקו שעון קיר. אולי המוצר המוזר ביותר מבין כולם, כמו המיקרוגל, זהו שעון קיר שאינו מכיל את אלקסה אך שניתן לשלוט בו דרכה. הוא כולל מספר תאורות לד שמאפשרות לתכנת עליו מספר טיימרים - שימושי למשל במהלך הכנה של מספר מנות במטבח. מחירו יעמוד על כ-30 דולר.

 קרדיט: אמזון Amazon.com

 

7. אקו שו. המסך החכם של אמזון, שהוא למעשה טאבלט בתוך מארז של רמקול, השתדרג במספר תכונות מעניינות, הבולטת שבהן היא תמיכה מובנית בשיחות סקייפ של מיקרוסופט, דפדפן מובנה לגלישה באינטרנט ותמיכה בהזמנת ארוחות קיט מאמזון. מחירו יעמוד על כ-230 דולר.

 

 קרדיט: אמזון Amazon.com

 

8. אקו אוטו. כשמו כן הוא: התקן שמדביקים על לוח המחוונים של הרכב. הוא מתממשק עם הסמארטפון וחיבור האינטרנט שלו או של הרכב דרך בלוטות'. לא ברור עדיין מה יכולותיו המלאות אך אם אמזון תחשוף שיתופי פעולה עם יצרניות רכב או מערכות מולטימדיה זו עשויה להיות דרך מעניינת להפוך רכבים "טיפשים" ל"חכמים" ולהוסיף להם יכולת שליטה קולית על פונקציות מסוימות. מחירו יעמוד על כ-50 דולר.

 

 קרדיט: אמזון Amazon.com

 

אמזון לא חשפה עדיין תאריכי השקה מדויקים לכל המוצרים, אך על פי הערכות הם כנראה יהיו זמינים לקראת תקופת החגים הבאה, או לפחות בחלקם. כעת נותר לראות מה תהיה התגובה של גוגל שחלק גדול מהמוצרים האלה תוקפים אותה ישירות ומאיימים על יכולתה להחדיר את הסייענית הקולית שלה, אסיסטנט, לבתי האמריקאים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x