$
אינטרנט

מחקר: 51 מיליון אמריקאים משתמשים בשירותי מוסיקה בסטרימינג בתשלום

עם זאת הנתונים גם מגלים שהרוב המוחץ, כ-157 מיליון, עדיין משתמש בשירותי סטרימינג בחינם כגון יוטיוב. כ-20 מיליון מאזינים משתמשים במנוי של משתמש אחר ובהסכמתו

עומר כביר 16:3917.09.18
מספר המנויים המשלמים בשירותי מוסיקה בסטרימינג בארה"ב הגיע ל-51 מיליון, כמעט כפול ממספרם בסוף 2016 – כך לפי נתונים שמסרה חברת המחקר MusicWatch לאתר בילבורד ושפורסמו בשבוע שעבר.

 

ואולם, מספר המשתמשים האמיתי של השירותים בתשלום גבוה יותר, שכן לפי הנתונים כ-20 מיליון משתמשים נפרדים בארה"ב עושים שימוש בשירות בתשלום באמצעות פרטי התחברות של משתמש אחר ובהסכמתו (למשל, חבר או קרוב משפחה).

חלק ניכר ממשתמשי ספוטיפיי מאפשרים לחבר או בן משפחה לרכב להם על החשבון חלק ניכר ממשתמשי ספוטיפיי מאפשרים לחבר או בן משפחה לרכב להם על החשבון

 

בנוסף, 29 מיליון משתמשים עושים שימוש בתקופת התנסות חינמית של השירותים בתשלום וטרם התחילו לשלם עליהם, או רשומים לשירות סטרימינג כחלק מחבילת מוצרים גדולה יותר (למשל, לקוחות אמזון פריים שנהנים ממנוי לאמזון פריים מיוזיק) ואין אפשרות לדעת אם הם עושים בו שימוש. מספר המשתמשים הגדול ביותר – 157 מיליון איש – עדיין מאזין למוסיקת סטרימינג בחינם, בין אם באמצעות יוטיוב ובין אם באמצעות מסלולים חינמיים נתמכי פרסומות של שירותים דוגמת ספוטיפיי.

 

הנתונים מתייחסים לשירותים הגדולים בלבד – ספוטיפיי, אפל מיוזיק, אמזון מיוזיק, יוטיוב, פנדורה ו-iHeartRadio. לדברי מיוזיקווטש, לשירותים כמו נפסטר, דיזר וטיידל יש פעילות מינורית בארה"ב ומספר המשתמשים בהם ישנה את הנתונים רק במעט. מרבית השוק, 80%, נשלט על ידי ספוטיפיי ואפל מיוזיק שלפי הערכות מחזיקות בסביבות 20 מיליון מנויים משלמים כל אחת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x