$
חדשות טכנולוגיה

גרסה חדשה ל-iOS: סירי בהתאמה אישית ועוד 11 חידושים באייפון

אפל מפיצה הערב את הגרסה החדשה, ה-12 במספר, של מערכת ההפעלה iOS לאייפון ולאייפד. היא תציע מספר חידושים ביניהם: קיצורים בסירי, פרטיות מוגברת ופיקוח על זמן המסך

עומר כביר 22:0317.09.18

לא צריך להוציא אלף דולר על אייפון חדש מהניילון כדי להתחדש קצת, אפשר פשוט להתקין על האייפון הקיים את iOS 12, הגרסה העדכנית של מערכת ההפעלה של אפל למכשירים ניידים שזמינה להורדה החל מהערב. נוסף לשיפורים מובטחים בביצועים הגרסה החדשה כוללת שורה של תכונות חדשות, אך לא כולן זמינות לכל המכשירים. "כלכליסט" מיפה את הבולטות שבהן.

 

 

1. לאלף את סירי

 

עד כה סירי זיהתה רק פקודות קוליות שהגיעו מתוך סט רחב יחסית של פעולות קבועות מראש, אך iOS 12 מאפשרת לחבר עבורה פקודות אישיות על בסיס פעולות נפוצות שהמערכת זיהתה את המשתמש מבצע לאחדר שדרוג מערכת ההפעלה. כדי לעשות זאת יש להיכנס ליישום ההגדרות >> סירי וחיפוש. שם יש לבחור פעולה מתוך "קיצורים מוצעים" או להיכנס ל"כל הקיצורים" כדי לחזות ברשימה המלאה. לאחר מכן מקליטים את הפקודה הקולית המבוקשת, וזהו.

 

2. לפקח על זמן המסך

 

החשש מהתמכרות משתמשים לסמארטפונים ולרשתות חברתיות הפך בשנה האחרונה לאחת הביקורות המרכזיות נגד חברות הטכנולוגיה. כלי חדש בשם "זמן מסך" (Screen Time) נועד להיות התשובה של אפל לכך, ומאפשר למשתמשים לנטר את זמן השימוש במכשיר. הכלי ממוקם בתפריט הראשי של יישום ההגדרות וחושף את זמן השימוש באייפון ב־24 השעות או השבוע האחרונים, לצד פירוט לפי אפליקציות וקטגוריות והשוואה לשימושי עבר. היישום אף מונה את מספר הפעמים ביום שבו המכשיר הורם וכמה התרעות התקבלו. אפשר גם להשבית את המכשיר או יישומים נבחרים בו ואפילו לנטר ולהגביל פעילות מכשירים של בני משפחה אחרים.

הגרסה החדשה של iOS מציעה שלל חידושים הגרסה החדשה של iOS מציעה שלל חידושים

 

3. לשפר את ההתרעות

השימוש ב"זמן מסך" חושף למשתמשים את המספר העצום של ההתרעות שהם מקבלים, אך כדי להתמודד עם מציאות זו אפל ביצעה מקצה שיפורים במרכז ההתרעות של מכשיריה. מעתה ההתרעות מגיעות מקובצות לפי האפליקציה ששלחה אותן, אם כי אפשר לבטל את הקיבוץ, ואפשר אף להגדיר אותן כך שיופיעו רק במרכז ההתרעות עצמו אך לא במסך הנעילה וללא קפיצה אקטיבית.

 

4. לייצר אנימציה אישית

משתמשי אייפון X מכירים כבר את האנימוג'י של אפל: אייקונים מונפשים בדמות חיות שמשתמשים בטכנולוגיית מציאות מוגברת (AR) כדי לחקות את תנועות הפנים של המשתמש. האנימוג'י זמינים ליצירה ולשליחה במסגרת יישום ההודעות המובנה Messages של האייפון ונועדו להעשיר את השיחה בה. iOS 12 מאפשרת למשתמשים לעצב גם אווטרים אנושיים בהתאמה אישית שמכונים מימוג'י (בתמונה), במה שנראה כחלק מניסיון לקרוץ לקהל בני הנוער.

 

5. לשוחח עם אפקטים

לפי סקר של בנק ההשקעות פייפר ג'פרי מאפריל האחרון, 82% מבני הנוער בארה"ב השתמשו באייפון, בשעה שנתח השוק של אפל מכלל האמריקאים בחודש זה עמד על כ־45%, לפי נתוני אתר סטטיסטה. המימוג'י הם רכיב אחד בשורה של תכונות חדשות ב־iOS 12 שמאפשרות להעשיר את שיחות הווידיאו ב־FaceTime, לצד סטיקרים, אפקטים ופילטרים, בניסיון להדק את האחיזה של אפל בדור הבא של המשתמשים.

 

6. למדוד שטחים

יישום מובנה חדש ב־iOS 12 בשם "מדידה" (Measure) רותם את יכולות המציאות המוגברת (AR) של האייפון למדידת שטחים וחפצים. היישום יתווסף אוטומטית למכשיר לאחר עדכון מערכת ההפעלה ויופיע ככל הנראה במסך שעוד לא התמלא לגמרי באפליקציות.

 

7. לא להפריע טוב יותר

תכונת "נא לא להפריע" היא מהכלים האהובים באייפון וזוכה כעת למקצה שדרוגים על רקע הביקורת על תרומתה של אפל להמתכרות לסמארטפונים. לתכונה נוספו הגדרות גמישות יותר לסיום משך פעילותה כמו "בעוד שעה", "עד הערב", "עד שאעזוב מיקום זה" ו"עד סוף הפגישה". האפשרויות זמינות באמצעות לחיצה חזקה על אייקון הירח המופיע במרכז הבקרה של האייפון.

תכונות חדשות ב־iOS 12, מימין: יצירת מימוג'י, ניטור זמן המסך וקיצורים לסירי תכונות חדשות ב־iOS 12, מימין: יצירת מימוג'י, ניטור זמן המסך וקיצורים לסירי

 

8. תמונות חכמות

יישום התמונות המובנה באייפון זכה למספר שדרוגים הודות לתכונות הבינה המלאכותית (AI) במכשיר. מעתה פונקציית החיפוש תציג הצעות לחיפושים עוד לפני תחילת ההקלדה כמו זמני צילום (למשל עונה או שנה), אנשים, מקומות ואפילו קטגוריות כאוכל או פעוטות.

 

9. סיסמאות נשלפות

תכונה חדשה ב־iOS 12 מפשטת את השימוש במנהלי סיסמאות כמו LastPass וחוסכת את המעבר בין אפליקציות לצורך הדבקת סיסמאות. מעתה, כשאפליקציה מסוימת תדרוש הזנת סיסמה, החיבור בין מערכת ההפעלה למנהלי סיסמאות נתמכים (כמו הגדולים בשוק) יאפשר למשתמש ללחוץ על קישור שיופיע בראש המקלדת הווירטואלית כדי להזין את הסיסמה הרצויה. להפעלת התכונה יש להיכנס להגדרות >> סיסמאות וחשבונות >> מילוי סיסמאות אוטומטי. התכונה עובדת גם עם אתרים בדפדפן ספארי.

 

10. פרטיות מוגברת

במסגרת הצבת פרטיות המשתמש במרכז פעילותה, אפל משלבת כבר כמה שנים ב־iOS יכולות כהצפנה מובנית ומגבילה את הגישה למידע וליכולות ברירת המחדל שמוענקת לאפליקציות במכשיריה. ב־iOS 12, ספארי מונע מווידג'טים כמו כפתורי לייק או תגובות של פייסבוק לנטר את המשתמש ללא רשותו, וחוסם את יכולות כלי הפרסום לאסוף מידע ייחודי על הגולש.

 

11. זיהוי פנים משופר

יכולת זיהוי הפנים FaceID של אייפון X היא אחת התכונות המוצלחות במכשיר, ולא מפתיע שהיא שולבה בכל דגמי האייפון החדשים. iOS 12 פישטה את ממשק התכונה ואף הוסיפה אפשרות להגדיר סריקת פנים שנייה כדי להעניק גישה גם לבני זוג או לילדים.

 

12. מסיבת FaceTime

תכונת השיחות הקבוצתיות של אפליקציית שיחות הווידיאו המובנה FaceTime צפויה לשדרוג מסיבי שיאפשר שיחה עם עד 32 משתמשים בו זמנית. זה אמנם יותר משמציעים המתחרים, אך המשתמשים יידרשו להמתין עוד קצת. היכולת החדשה לא תכלל בגרסת iOS 12 שתוצע הערב אלא תגיע בעדכון תוכנה בשבועות הקרובים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x