שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

האיחוד האירופי משקיע 20 מיליון דולר בקרן ICV

מדובר בהשקעה ראשונה של האיחוד בארץ, שמתבצעת דרך קרן EIF. ההשקעה היא חלק מתוכנית Horizon 2020 לקידום חדשנות, מו"פ וצמיחה באיחוד ובעולם. הקרן שקיבלה את ההשקעה, ICV, מתמקדת במיזמי שיפור יעילות וקיימות משאבים

הגר רבט 13:0013.09.18
האיחוד האירופי מבצע השקעה ראשונה בהייטק הישראלי - באמצעות קרן EIF שלו. ההשקעה, בסך 20 מיליון דולר, תהיה השקעת העוגן בקרן ICV III . ההשקעה היא חלק מתוכנית InnovFin במסגרת תוכנית Horizon 2020 של האיחוד. ישראל שותפה בתוכנית המסגרת האירופית על ידי השקעה בסך כולל של 1.1 מיליארד יורו שמבוצעת על ידי רשות החדשנות באמצעות המינהלת הישראלית למו"פ האירופי - ISERD.

 

 

קרן ICV משקיעה בחברות בשלבי סיד ובשלבים מוקדמים מתחומים שונים שמתמקדות בהעצמת יעילות, קיימות ועמידות של משאבים. הקרן השלישית של ICV תגייס 75 מיליון דולר, ש-20 מתוכם כאמור, מוענקים על ידי האיחוד. ICV השקיעה עד היום יותר מ-150 מיליון דולר ביותר מ-25 חברות והיא מגובה על ידי משקיעים מוסדיים מובילים, תאגידים רב לאומיים ומשרדים באירופה, ארה"ב וישראל.

 

אהרון אהרון, מנכ"ל הרשות לחדשנות אהרון אהרון, מנכ"ל הרשות לחדשנות צילום: אוראל כהן

 

 

השתתפות ישראל בתוכנית הורייזן (2014-2020) מאפשרת למוסדות פיננסים אירופים להגדיל את מעורבותם בישראל, ובכלל זה השקעות בקרנות הון סיכון ושימוש בכלים פיננסיים למימוש החדשנות כגון מתן ערבויות לבנקים מקומיים. ב-2016, למשל, חתמו לאומיטק ו-EIF על הסכם להעמדת ערבויות ואשראי לחברות הייטק בישראל, גם הוא במסגרת תוכנית Horizon 2020. בשנה שעברה הוחלט על הכפלת התוכנית ל-200 מיליון דולר ועל הארכתה עד לספטמבר 2020.

 

פייר לואיג'י ג'ילברט, מנכ"ל קרן ההשקעות האירופית, מסר בעקבות ההכרזה: "אנו שמחים להשיק את קרן ההון סיכון הראשונה שלנו בישראל בתמיכת תכנית InnovFin. מדינת ישראל מציעה הזדמנויות עסקיות מצוינות בחברות אשר נמצאות בשלביהן המוקדמים, כאשר קרן ICV III היא דוגמה להשקעה אטרקטיבית בשל מודל הקיימות החזק שלה לצד ניסיונה ויעילותה. השתתפותה של EIF ב-ICV III מהווה הזדמנות יוצאת דופן ליצירת חדשנות באמצעות קרן בעלת נוכחות מבוססת בישראל וגישה ייחודית לזרימת עסקאות איכותית לאורך זמן".

 

 

מימין: אהרון אהרון מנכ"ל רשות החדשנות, מאיר יוקלס שותף בקרן ICV, רמונה סמסון, סגנית בכירה בנציבות האירופית, פייר לואיג׳י גילברט, יו״ר קרן ההשקעות של האיחוד האירופי ועמנואל ג׳יופרט, שגריר האיחוד האירופי בישראל מימין: אהרון אהרון מנכ"ל רשות החדשנות, מאיר יוקלס שותף בקרן ICV, רמונה סמסון, סגנית בכירה בנציבות האירופית, פייר לואיג׳י גילברט, יו״ר קרן ההשקעות של האיחוד האירופי ועמנואל ג׳יופרט, שגריר האיחוד האירופי בישראל צילום: יוסי צבקר

 

 

שגריר האיחוד האירופי בישראל, עמנואל ג'יאופרט, מסר: "תחומי ההשקעה החדשים נוספים לפעילות המוצלחת המתרחשת עד כה, ע"י מוסדות האיחוד האירופי בפיתוח תשתיות ישראליות, בטכנולוגיה וחדשנות. מזה יותר מ-20 שנה, ישראל שותפה לתוכנית המחקר והחדשנות של האיחוד האירופי שיוצרת את הסביבה המתאימה להשקעה משמעותית זאת ואחרות. השקעות כאלה, במיוחד בתחום הקיימות, לא רק מעודדות את הכלכלה המקומית, אלא גם מכינות את ישראל לניהול האתגרים הסביבתיים העתידיים שלה".

 

מנכ"ל רשות החדשנות הישראלית, אהרון אהרון, מסר: "כגורם הממשלתי האחראי למדיניות החדשנות של ישראל ומעורבותנו בתוכנית המסגרת האירופית Horizon 2020 באמצעות ISERD, אנו גאים בהשקעה התקדימית של קרן האיחוד בישראל. הסינרגיה עמוקה בין ישראל לאירופה לצד שלל הכלים המוצעים על ידי תכנית Horizon 2020, מהווים הזדמנות להשקעות מצוינות ולתמיכה ביוזמות חדשנות ושיתוף פעולה. השקעות כאלה מנגישות לחברות סטארט-אפ ישראליות, נתיב צמיחה משמעותי ואמצעי חדירה לשוק האירופי ".

 

 

 

משימתה המרכזית של קרן ההשקעות האירופית היא לתמוך בעסקים הקטנים והבינוניים באירופה על ידי סיוע במימון. EIF מעצבת ומפתחת קרנות הון סיכון וגידול, ערבויות ועוד, אשר ממוקדות במיוחד בפלחי שוק אלה. EIF מטפחת את מטרות האיחוד האירופי לתמיכה בחדשנות, מחקר ופיתוח, יזמות, צמיחה ותעסוקה ברחבי מקומות רבים בעולם.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x