$
מכשירים ומדריכים

חדש מקוואלקום: מעבד שיאפשר לשעונים חכמים לפעול שבוע ללא טעינה

בזכות שילוב ליבות חכם, יוכלו שעונים שיריצו את מעבד הסנאפדרגון 3100 להחזיק ימים שלמים, ואם יועברו למצב פעולה חסכוני ומוגבל - אפילו חודש. המעבד יגיע לשוק לקראת סוף השנה, בשעונים של בתי אופנה כלואי ויטון, פוסיל ואחרים

רפאל קאהאן 17:4912.09.18

קוואלקום חשפה מעבד חדש, שמסוגלת לטענתה לפתור את אחת הבעיות החמורות ביותר של קטגוריית המוצר הזו: זמן הסוללה. המעבד, Snapdragon Wear 3100, מסוגל לדברי החברה לאפשר פעולה רציפה של שבוע ללא טעינה. זאת, בעוד השעונים שקיימים כיום בשוק מסוגלים לפעול יום-יומיים, אך לא יותר. לטענת קוואלקום, בשימוש שמרני במיוחד יוכל המעבד שלה לאפשר פעולה של חודש שלם.

 

 

 

המעבד נשען על שילוב בין ליבה סטנדרטית חסכונית ששמבצעת את פעוללות השגרה, וליבה חזקה שנכנסת לפעולה רק כשיש תהליכים ואפליקציות שדורשים את כוחה. התפיסה הזו מזכירה את עיצוב מעבדי הסמארטפונים למיניהם.

 

קוואלקום מסרה בהודעה לעיתונות ש-95% מזמן השימוש בשעון אינו דורש הפעלה של תהליכים מעבר לצג או לחיישנים. אבל למרות המעבד המשני היעיל, בקוואלקום לא שינו מהותית את המעבד הראשי ביחס לדור הקודם (מ-2015), הסנאפדרגון 2100. טריק חביב ששעונים מהדור החדש יוכלו לבצע באמצעות ה-3100 הוא סגירה של תהליכים לא הכרחיים כשהסוללה עומדת להיגמר.

 

אבל בניגוד לסמארטפונים המצב הזה מכבה הלכה למעשה את מערכת ההפעלה כך שהתראות לא יוצגו - מה שפוגע משמעותית בשימושיות השעון. לעומת זאת, המעבד עדיין יוכל לאפשר לשעון להציג תכונות בסיסיות (למשל, להראות את השעה) במשך שבוע שלם גם עם 20% סוללה. המעבד יושק לקראת סוף השנה, ככל הנראה עם דגמים חדשים של חברות אופנה כגון לואי ויטון, פוסיל או מונבלאן.

 

גם עבור המפתחים והיצרניות המעבד יאפשר גמישות נוספת. קוואלקום דיווחה שאלה כבר לא ייאלצו להסתמך על קוד פרי פיתוחה אלא יוכלו מעתה לפתח לעצמם את הקוד. היתרון, כך מאמינים בחברה, הוא ביכולת לפתח פתרונות מותאמים לכל מוצר. זו גם דרך לספק לשחקנים בתחום יכולת לבדל את המוצרים שלהם אחד מהשני, משהו שאמור להמריץ את ההשקה של דגמים חדשים ותצורות מקוריות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x