$
הייטק והון סיכון

המצלמה הפנורמית של פיקסלוט הישראלית גייסה 30 מיליון דולר

החברה מפ"ת פיתחה מערכת צילום פנורמית מרובת עדשות ללא מפעיל אנושי, המשמשת לשידור משחקי ספורט. גייסה עד כה 45 מיליון דולר

הגר רבט 15:5110.09.18

הסטארט-אפ הישראלי פיקסלוט (Pixellot) הודיע היום (ב') על השלמת סבב גיוס שלישי בסך 30 מיליון דולר בהובלת קרן Shamrock Capital מלוס אנג'לס ובהשתתפות משקיעים קיימים. בכך מגיע סך ההשקעות בחברה לכ-45 מיליון דולר.

 

 

פיקסלוט הוקמה ב־2013 על ידי ד"ר מיקי תמיר וגל עוז ומעסיקה היום כ-60 עובדים בפתח תקווה. החברה פיתחה מערכת צילום פנורמית מרובת עדשות ללא מפעיל אנושי המשמשת לשידור משחקי ספורט. ב-2014 קיבלה השקעה מענקית האינטרנט הסינית באידו וב-2016 חתמה על הסכם בסך 8 מיליון דולר לאספקת המוצרים שלה עם חברת Huiti Technology הסינית.

המצלמה של פיקסלוט המצלמה של פיקסלוט צילום: יח"צ

 

העלות הגבוהה של צילום ושידור משחקי ספורט גרמה לכך שרק ענפי הספורט הפופולריים ביותר מקבלים כיסוי טלוויזיוני. המערכת של פיקסלוט מאפשרת לצלם, להפיק ולהפיץ טווח רחב בהרבה של משחקים גם עבור ענפים שלא זכו לכיסוי עד כה, כמו ספורט נשים או ליגות חובבנים ונוער. הטכנולוגיה שפותחה בחברה עושה שימוש ב-AI (בינה מלאכותית) וראיית מכונה כדי לספק לצופים שידור מקצועי כמו גם פרשנות מרחוק, לוח תוצאות וגרפיקות מקצועיות.

 

מהחברה נמסר כי היא מכרה עד היום מעל ל-2,500 מערכות ברחבי העולם ומפיקה היום 20 אלף שעות שבועיות של שידור משחקים. החברה מספקת גם פתרונות וידאו לאימון עבור כמה מהמועדונים הגדולים בליגה האנגלית, הגרמנית והספרדית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x