חדשות טכנולוגיה

הפעם זה לתמיד: טוויטר חסמה את החשבון של אלכס ג'ונס

הרשת החברתית חסמה לצמיתות את חשבונות המשתמש של השדרן הימני הקיצוני - בהמשך לצעדים דומים על ידי פלטפורמות מרכזיות אחרות

עומר כביר 08:3507.09.18
כבר לא החברים של אלכס: טוויטר חסמה הלילה לצמיתות את חשבונות המשתמש של שדרן הרדיו הימני קיצוני אלכס ג'ונס ושל תוכניתו המקוונת Infowars – האחרונה מבין הפלטפורמות המרכזיות לעשות זאת.

 

 

 

ג'ונס הוא מהסמלים הבולטים תנועת האלט-ימין בארה"ב, והתוכנית היומית שלו רוויה בתיאוריות קונספירציה הזויות, שנאה, להט"בופוביה, איסלאמופוביה וסתם גזענות מסורתית. לפני כחודש, החלו פלטפורמות מרכזיות לחסום את הפעילות של ג'ונס ותוכניתו, כשלספוטיפיי הצטרפו במהרה אפל, יוטיוב ופייסבוק.

 

 

אלכס ג'ונס אלכס ג'ונס צילום: Infowars

 

טוויטר נותרה השחקנית המרכזית היחידה שלא חסמה אותו לצמיתות, אם כי אחרי לחץ מאסיבי חסמה את ג'ונס לשבוע בלבד. השבוע דיווח הוול סטריט ג'ורנל שמנכ"ל טוויטר, ג'ק דורסי, ביטל החלטה של הצוות שאחראי על הנושא והתיר לג'ונס להמשיך ולפעול.

 

 

 

ואולם, עתה נשברה טוויטר סופית. "היום, השענו באופן קבוע את @realalexjones ו-@infowars מטוויטר ומפריסקופ", נכתב בהודעה שפורסמה באחד החשבונות הרשמיים של טוויטר: "נקטנו בפעולה הזו על סמך דיווחים על ציוצים וסרטונים שהועלו אתמול ושמפירים את המדיניות שלנו, בנוסף להפרות עבר של החשבונות".

 

 

 

הודעת טוויטר מתייחסת לשורה של פוסטים שפרסם ג'ונס בעת ביקור בוושיגטון די.סי. לשם הגיע כדי "לדווח" על עדותם בסנאט של דורסי וסמנכ"לית התפעול של פייסבוק, שריל סנדברג. אלו כללו תמונה עימות תוקפני עם הסנאטור מרקו רוביו, הטרדה משודרת בת 10 דקות שתועדה ב-CNN.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x