$
סייבר

כתב אישום נגד מרגל צפון קוריאני על פריצה למחשבים של אולפני סוני

הפריצה בוצעה על פי החשד כתגובה להפקת הקומדיה "ראיון סוף" שלעגה לדיקטטור הצפון קוריאני קים ג'ונג און; החשוד הוא פאק ז'ין היוק

רפאל קאהאן 19:5006.09.18
הרשויות בארה"ב צפויות להגיש כתב אישום נגד מרגל צפון קוריאני באשמת פריצה למחשבי חטיבת הסרטים של סוני לפני ארבע שנים. הפריצה, שבוצעה על פי החשד כתגובה להפקת הקומדיה "ראיון סוף" שלעגה לדיקטטור הצפון קוריאני קים ג'ונג און, גרמה להפסדים של עשרות מיליוני דולרים וכן לחשיפה של מידע פנימי רב של החברה.

 

 

 

החשוד במעשה, פאק ז'ין היוק, נמצא במעצר מזה זמן מה אך עד כה הרשויות לא הצליחו לבנות נגדו כתב אישום בגלל החיסיון שהוטל על חלק מהראיות. על פי דיווח של הניו יורק טיימס, פאק עבד בשירות משרד הביון המרכזי של צפון קוריאה - סוכנות הביון הרשמית של המדינה. זו אותה סוכנות שעל פי החשד עמדה מאחורי הפצת נוזקת הכופר WannaCry שגרמה לנזקים בהיקף של מיליארד דולר ברחבי העולם והשביתה חלק ניכר ממערך הבריאות הבריטי לפני כשנתיים.

 

 

כרזת הסרט "ראיון סוף" כרזת הסרט "ראיון סוף"

 

מבצע נוסף שעל פי החשד היא עומדת מאחוריו היא הפריצה למערכות SWIFT וניסיון לגנוב כמיליארד דולר מהבנק המרכזי הבנגלדשי. המבצע עם זאת נכשל וההאקרים הצליחו לגנוב "רק" כמה עשרות מיליוני דולרים. אלה נעצרו לאחר מכן בפיליפינים והודו שפעלו בשליחות צפון קוריאה.

 

 

 

הגשת כתב האישום מתבצעת זמן קצר לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ צייץ דברי הערכה למנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג און. טראמפ כתב היום כי "קים הכריז היום על 'אמון בלתי מעורער בנשיא טראמפ'. תודה, היו"ר קים. נבצע את הדברים ביחד". 

 

 

 

התחממות היחסים בין המדינות והפגישה בין טראמפ לאון לפני מספר חודשים הביאו לתקווה שאולי עשוי להתחולל שינוי בגישה של צפון קוריאה. אך עד כה לא נראה ששירותי הביון של המדינה הורידו הילוך בהיקף פעילות הסייבר ההתקפית שלהם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x