אינטרנט

ארה"ב: התובע הכללי יבדוק האם הצנזורה בפייסבוק פוגעת בתחרות

ג'ף סשנס מכנס פורום מיוחד במשרד המשפטים האמריקאי לבדיקת השפעת הצנזורה בפייסבוק, גוגל וטוויטר על הציבור האמריקאי, והתאמתה לחוק. זאת, כחלק משורת מהלכים של ממשל טראמפ נגד חברות אינטרנט שנתפסות כליברליות

עומר כביר 09:5006.09.18

משרד המשפטים האמריקאי נגד פייסבוק וטוויטר: התובע הכללי, ג'ף סשנס, מכנס דיון מיוחד שנועד לבדוק האם ענקיות המדיה החברתית פוגעות בתחרות.

 

 

אתמול העידו סמנכ"לית התפעול של פייסבוק, שריל סנדברג, ומנכ"ל טוויטר, ג'ק דורסי, בפני ועדת המודיעין של הסנאט לגבי התמודדות החברות עם סוגיות כמו חשבונות מזויפים והפצת פייק ניוז. גוגל הוזמנה גם היא לשלוח בכיר מטעמה, אך לא נענתה להזמנה והמקום שהוכן בעבורה נותר ריק לכל אורך הדיון. כצפוי, העדויות התבססו בעיקר על דף המסרים של החברות וחזרו על דברים שנאמרו פעמים רבות בעבר.

 

 

סנדברג ודורסי בעדותם בסנאט אתמול סנדברג ודורסי בעדותם בסנאט אתמול צילום: מסך משידור ישיר של CSPAN ביוטיוב

 

 

ובמשרד המשפטים לא התלהבו מכך: "הקשבנו היום היטב לשימוע של ועדת המודיעין של הסנאט בנושא גורמי השפעה זרים והשימוש שלהם בפלטפורמות מדיה חברתית", נמסר בהודעה של משרד המשפטים שהועברה לכלי תקשורת בארה"ב. "התובע הכללי כינס החודש פגישה עם תובעים כלליים מכמה מדינות כדי לדון בחששות שלפיהם חברות אלו פוגעות בתחרות וחונקות במכוון חילופי רעיונות חופשיים בפלטפורמות שלהן".

 

פייסבוק וטוויטר לא הגיבו להודעה. ההצהרה היא חלק ממתקפה רחבה יותר של ממשל טראמפ נגד חברות שנתפסות כליברליות באופיין, ובראשן חברות טכנולוגיה. ביולי, למשל, תקף טראמפ את טוויטר בטענה נטולת בסיס שלפיה החברה מבצעת "חסימת צללים" של משתמשים שמרנים – הסרתם ממקומות כמו תוצאות חיפוש מבלי ליידע אותם על כך.

 

 

 

עם זאת, לאור חוסר היכולת הכמעט גורף של הממשל להוציא לפועל מהלכים משמעותיים ולעמוד במילתו לאורך זמן (זוכרים את ה"סיכום" עם קוריאה הצפונית שלא הוביל לכלום? גם טראמפ לא), בשלב זה נראה שאין לחברות סיבה מיוחדת לדאוג. ואכן, כפי שעולה מהיעדרות גוגל מהדיון, הן באמת לא מתרגשות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x