$
מכשירים ומדריכים

IFA 2018

קטנים, קלילים - ומפלצות ביצועים: המחשבים של IFA 2018

לפטופים רבים הוצגו בתערוכת הטכנולוגיה הגדולה באירופה, שנערכה בשבוע האחרון; לנובו הציגה דגם שמשלב מסך e-ink כמו של קינדל וגרסת שרירים למחשב ה-X1 העסקי, אסוס הציגה מחשבים עם מסגרות מסך דקיקות כשל טלפונים ואייסר חשפה מחשב גיימינג בעיצוב אגרסיבי במיוחד

רפאל קאהאן 17:3903.09.18

תערוכת הטכנולוגיה IFA, הגדולה באירופה, נערכה בשבוע האחרון והוצגו בה מחשבים ניידים מתקדמים בעיצובים יצירתיים. ניתן לראות שיותר ויותר חברות מאמצות אלמנטים מקטגוריית הגיימינג הצומחת, כדי להנגיש מוצרים לחובבי המשחקים, וטרנדים משוק המובייל, כגון מסגרות מסך דקות.

 

 

אייסר: שרירים ונוצות

 

אייסר הטייוואנית הציגה בתערוכה לפטופ פרימיום חדש, Swift 5, בעל מסך בגודל 15.6 אינץ' ומשקל של קצת יותר מק"ג בודד. הוא צפוי לעלות כ-1,100 דולר בלבד, זול ביחס למחשבים דומים. מדובר בלפטופ עילית דקיק, שמשקלו דומה לשל מחשבים קטנים משמעותית ונועד להתחרות בסדרות X ו-Spectre של לנובו ו-HP, ובסדרת הזנבוק של אסוס.

 

Acer Swift 5 Acer Swift 5 צילום: ACER

 

 

לצידו, חשפה אייסר מפלצת: מחשב גיימרים בשם Triton 900, בתצורה משונה מאוד. המסך שלו יושב על ציר כפול, בתוך מסגרת נשלפת, שמאפשרת להשתמש בו כמו בלפטופ היברידי ולהטות את התצוגה כלפי מעלה או לשטח אותה על המקלדת וליצור טאבלט ענק. התצורה הזו ותיקה מאוד ונולדה עוד ב-Dell Duo מ-2011. לכשיושק, יריץ ככל הנראה את כרטיסי המסך החזקים ביותר, ויהיה אחד ממחשבי הגיימינג היקרים בשוק.

 

 

Triton 900 Triton 900 צילום: ACER

 

 

בנוסף, חשפה החברה מספר דגמים חדשים בסדרת הכרומבוקים שלה, שמיועדת לשוק החינוך בארצות הברית.

 

לנובו: ה-X1 מקבל עוצמה חדשה

 

לנובו הציגה באירוע שני דגמים עיקריים: הראשון הוא היוגה בוק C930, לפטופ היברידי בו המקלדת היא וירטואלית ומוצגת על מסך e-Ink, כמו של ספרים אלקטרוניים כקינדל. המחשב, שתומך גם בעט חכם, מאפשר לכתוב וליצור בקלות, ופונה לקהל מקצועי של משרטטים, גרפיקאים ודומיהם. בנוסף, כולל יכולות מדיה עשירות כמצופה ממחשב פרימיום.

 

 

יוגה בוק 930 יוגה בוק 930 צילום: Lenovo

 

 

לצידו הציגה החברה בן חדש במשפחת ThinkPad X היוקרתית: דגם בשם X1 Extreme, שמצויד במסך 15.6 אינץ' (לעומת 14 אינץ' בגרסאות הקודמות) ברזולוציית 4K ובכרטיס מסך 1050 של אנווידיה. מדובר בכרטיס שמסוגל להריץ גם משחקי תלת ממד באיכות בינונית, וגם יישומי גרפיקה תובעניים. הוא לא נועד במקור לעריכת וידאו, אך עוצמתו מאפשרת זאת בקלות. בכך, מנסה לנובו להרחיב את קהל היעד של סדרת היוקרה.

 

 

ThinkPad X1 Extreme ThinkPad X1 Extreme צילום: Lenovo

 

 

אסוס: לפטופ בסגנון סמארטפון

 

אסוס חשפה בתערוכה בנים חדשים בסדרת מחשבי הזנבוק שלה, שזכו לשדרוג עיצובי חשוב: מסגרת המסך שלהם דקיקה במיוחד, בצורה שדומה יותר לשל סמארטפונים מאשר לשל מחשבים ניידים. צמצום המסגרת איפשר לחברה להקטין את גודל המחשבים ומשקלם, והיא הציגה דגמים שכאלה גם בסדרות היוקרתיות וגם בסדרות הביניים.

 

 

זנבוק חדש, בעל מסגרת מסך דקיקה זנבוק חדש, בעל מסגרת מסך דקיקה צילום: ASUS

 

 

כמו כן, הוצגו דגמים חדשים בסדרת הזנבוק פרו - מחשבים שמשטח העכבר שלהם הוא מסך 4 אינץ' איכותי, המתפקד כתצוגה משנית ומשטח קיצורי דרך למחשב. אסוס הציגה גם גרסה חדשה למחשב הזפירוס שלה, לפטופ הגיימינג שהיה הדק בעולם כשהושק בשנה שעברה. הגרסה החדשה דקיקה אף היא, וזכתה גם במסגרת מסך דקיקה. המחשב מצויד בשלדה שמאפשרת קירור משופר הודות לגוף שנפתח בחלקו התחתון, ויוכל להפעיל כרטיסי מסך חזקים במיוחד.

 

 

זפירוס 503 זפירוס 503 צילום: ASUS

 

 

Dell: היברידי מקצה לקצה

 

החברה האמריקאית הציגה מספר מחשבים היברידיים בתצורת המסך המתהפך, במשפחת מחשבי Inspiron הפופולרית שלה.

 

 

מחשבי האינספירון החדשים של Dell מחשבי האינספירון החדשים של Dell צילום: DELL

 

 

סדרה 7000 של האינספירון תקבל דגמי 13, 15 ו-17 אינץ', כולם בעלי מסכים מתהפכים. בנוסף, לגרסאות היקרות ביותר שלהם יהיו מסכים ברזולוציית 4K.

 

 

 

לצידם, חשפה גרסה מוזלת למחשב ה-XPS 13 היוקרתי, והציגה מחשבי כרומבוק בתצורה היברידית. בין היתר, המשיכה Dell את הקו שהחלה במהדורה הקודמת של ה-XPS והשקיעה בעיצוב: גם בדגמים המוזלים שלה יש יותר אלומיניום ופחות פלסטיק, שמשפר את נראות המחשבים ועמידותם.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x