שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעופה וחלל

סודות הטיסה

מפחדים שהמזוודה תלך לאיבוד בטיסה? כך תשפרו את הסיכוי שתימצא

איבוד מזוודות הוא תופעה נדירה יחסית בימינו, אך עדיין מעצבנת ביותר. ואולם יש דברים שאפשר לעשות כדי להקל על חברת התעופה למצוא מטען שנעלם - ולקצר את זמן השבת האבידה מימים שלמים לשעות ספורות

ניצן סדן 07:4701.09.18

פעם היתה בדיחה על אחד שרצה לטוס בזול לתאילנד, אז הוא קנה כרטיס ליוון ונכנס למזוודה. הזמנים השתנו ואובדן מזוודות הוא עניין נדיר למדי - אך זה עדיין קורה והורס לאנשים טיולים.

 

 

לפי דיווח של הלוס אנג'לס טיימס, כ-97% מהמזוודות שאבדו מוחזרות לבעליהן תוך יומיים - אבל אלו יומיים איומים ונוראים עבורם, שלא לדבר על המסכנים שרכושם אבד לבלי שוב. עבור חברות התעופה, האתגר הוא פחות למצוא היכן המזוודה - ברגע שהיא יודעת על איזו טיסה עליתם, אין יותר מדי אפשרויות. ואולם, הרבה יותר קשה לזהות את המזוודה הספציפית שלכם מבין כל אלה שנמצאות בשדה.

 

היכן המזוודה שלי? היכן המזוודה שלי? צילום: air.news.gr

 

 

ישנם כמה דברים שנשמעים טריוויאליים, אך מי שיקפיד לעשותם ישפר משמעותית את הסיכוי שחברת התעופה תצליח למצוא לו את המזוודה במהירות. הצעד הפשוט ביותר הוא לדעת מה לכתוב על תגית המזוודה. בדרך כלל כותבים באנגלית את השם, הכתובת והטלפון. הכתובת פחות רלוונטית; הרי גם כך תיצור אתכם החברה קשר ותברר פרטי זהות. במקומה, עדיף לכתוב כתובת מייל פעילה.

 

לחברות התעופה יש המוני מזוודות לטיפול. איך יזהו את שלכם? לחברות התעופה יש המוני מזוודות לטיפול. איך יזהו את שלכם? צילום: גטי אימג'ס

 

 

ישנה עוד סיבה בגינה כדאי להימנע מציון הכתובת: אם אבדה המזוודה שלכם עוד בטרם הועלתה לטיסה, עדיף שמי שימצא אותה לא ידע שאתם לא בבית, ושזה זמן טוב לפריצה. המהדרין מכינים שני פתקים עבור תגית המזוודה - כשלצד פרטי הקשר מצוין באחת יעד הטיסה הלוך ובשנייה - יעד הטיסה חזרה.

 

הצעד הבא הוא לצלם את המזוודה שלכם ולשמור את התמונה מצורפת למייל טיוטה. אם תיעלם לכם המזוודה ותתבקשו לתאר אותה, לא בטוח שהתיאור יהיה מספיק ספציפי; בסופו של דבר מזוודות דומות זו לזו ואנשי נמל התעופה יעברו על הרבה מאוד מזוודות לפני שימצאו את שלכם. כשיש תמונה מוכנה מראש, אפשר פשוט לשלוח אותה ולהקל משמעותית על איתור המזוודה.

 

הנה מזוודה שמאוד קל לתאר הנה מזוודה שמאוד קל לתאר צילום: Firebox

 

 

יש אנשים שמסמנים בעצמם את המזוודה כדי למצוא אותה, באמצעות סרט דביק צבעוני, למשל בצורת X. זה אולי יכער אותה, אך יוכל לעזור מאוד באיתורה המהיר. חישבו על כך: כל סממן חיצוני שתוסיפו למטען שלכם יעזור בזיהוי שלו; תיאור של "תיק אדום-אפור עם איקס לבן" יקל על הסבלים ויוכל לקצר את זמן האיתור מימים לשעות ספורות. 

 

כיום ישנם מיזמים שונים לפיתוח מזוודות חכמות - כאלה שיכללו רכיב תקשורת וידווחו לכם בעצמן כשהן הולכות לאיבוד - או חס וחלילה, כשזר מנסה לפתוח אותן. אבל עד שהמוצרים האלה יגיעו לשוק ויהיו גם זולים, גם אמינים וגם בטיחותיים, כדאי להשקיע קצת בעצמנו ולשפר את התגיות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x