$
אינטרנט

טראמפ נגד גוגל: בוחן הטלת פיקוח על תוצאות החיפוש

יועצו הכלכלי הבכיר של נשיא ארה"ב אישר את המהלך; טראמפ עצמו צייץ שלדעתו גוגל מסתירה מקורות מידע שמרניים. המהלך מגיע לאחר ששני פרשנים בערוץ פוקס טענו בפניו שענקית האינטרנט אינה מקדמת את סרטוניהם

עומר כביר 19:0428.08.18
ממשל טראמפ בוחן האם ניתן להטיל רגולציה על תוצאות החיפוש של גוגל – כך אמר היום (ג') היועץ הכלכלי הבכיר של דונלד טראמפ, לארי קודלאו, מחוץ לבית הלבן. "נעדכן אתכם, אנחנו בוחנים את זה", הוא אמר לפי דיווח של הוושינגטון פוסט.

ההצהרה באה בעקבות שני ציוצים ליליים (שעון ארה"ב) מצד טראמפ, בהם הוא תקף את תוצאות החיפוש לשאילתה Trump News. "תוצאות החיפוש מראות רק צפיות/דיווחים של מדיית הפייק ניוז", הוא כתב, תוך שהוא משמיץ כלי תקשורת מכובדים ואמינים. "במלים אחרות, זה מתומרן כך שכמעט כל הסיפורים והחדשים רעים. פייק CNN בולטים מאוד. תקשורת רפובליקנית/שמרנית והוגנת בחוץ. לא חוקי? 96% מהתוצאות ל-Trump News היו מתקשורת שמאלנית, מאוד מסוכן. גוגל ואחרים מדכאים קולות של שמרנים ומחביאים מידע וחדשות טובים. הם שולטים במה שאנחנו רואים ובמה שאנו לא רואים. זה מצב מסוכן מאוד והוא ויטופל".

טראמפ מאשים את גוגל בהטיית תוצאות החיפוש נגדו טראמפ מאשים את גוגל בהטיית תוצאות החיפוש נגדו צילום: רויטרס

 

הנשיא פרסם את הציוצים בעקבות ראיון בפוקס ביזנס עם שני פרשנים מתומכיו, שטענו שגוגל פוגמת בדירוג הסרטונים שלהם בתוצאות החיפוש שלה. שלא במפתיע, אף שהם מצהירים על עצמם כמתנגדים להתערבות ממשלתית דווקא במקרה זה הוא סבורים שיש מקום לרגולציה.

 

ההצהרה פותחת חזית נוספת של ממשל טראמפ מול חברות הטכנולוגיה (כמו אמזון וטוויטר) וגורמים בעלי נטיות ליברליות. עם זאת, לאור חוסר ההצלחה הכמעט גורף של הממשל בהעברת רפורמות משמעותיות, ההתנגדות שמהלך כזה בוודאי יעורר והפרעת הקשב והריכוז של טראמפ וממשלו, שמקשה עליהם להתמקד בנושאים שמצריכים מחויבות ופעילות עומק ארוכת טווח, לעת עתה ככל הנראה שאין סיבה אמיתית לדאגה.

 

מגוגל נמסר בתגובה לוושינגטון פוסט שאין הטיה פוליטית בתוצאות החיפוש שלה: "כשמשתמשים מקלידים שאילתה בתיבת החיפוש של גוגל, המטרה שלנו היא לוודא שהם מקבלים את התוצאות הרלוונטיות ביותר בתוך שניות. החיפוש לא משמש לקביעת אג'נדה פוליטית ואנו לא מטים את התוצאות שלנו לכיוון אידיאולוגיה פוליטית. מדי שנה, אנחנו עורכים מאות שיפורים לאלגוריתם כדי לוודא שמוצג תוכן איכותי במענה לשאילתות משתמשים. אנחנו תמיד עובדים לשיפור מנוע החיפוש ולעולם לא מדרגים תוצאות כדי לבצע מניפולציה פוליטית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x