הייטק והון סיכון

חברת הסייבר Indegy מגייסת 18 מיליון דולר

החברה פיתחה טכנולוגיה לזיהוי פעולות חריגות במערכות שליטה תעשייתיות, שאינה מפריעה לתפקודן השוטף. את סבב הגיוס הובילה קרן ליברטי והשתתפה בו חברת האנרגיה הבריטית סנטריקה

הגר רבט 10:0028.08.18
חברת הסייבר הישראלית אינדג'י (Indegy) הודיעה היום על סגירת סבב B של החברה בהיקף של 18 מיליון דולר, אותו הובילה קרן Liberty Technology Venture והשתתפה בו חברת שירותי האנרגיה הבריטית Centrica לצד משקיעים קודמים וביניהם הקרנות הקרנות ורטקס, מגמה והיזם שלמה קרמר.

 

 

 

אינדג'י הוקמה ב-2014, על ידי ברק פרלמן (מנכ"ל), מילה גנדלסמן (CTO) ועדו טריביצקי (סמנכ"ל פיתוח) והיא מתמחה בתחום אבטחת מידע לחברות תעשייתיות. הפתרון שפיתחה תוכנן לזהות אנומליות במערכות שליטה תעשייתיות, והוא עושה שימוש בטכנולוגיית למידת מכונה כדי לנתח ולהתריע בפני המשתמשים על פעילות חשודה ברשת שלהם, ללא כל השפעה על תפעול המערכות.

 

יניב ורדי, מנהל אזורי בסנטריקה יניב ורדי, מנהל אזורי בסנטריקה צילום: קרן גפני

 

 

ההשקעה של סנטריקה בוצעה באמצעות Centrica Innovations, קרן ההשקעות של החברה אשר הוקמה ב-2017, והשקיעה לאחרונה בחברה ישראלית נוספת - Driivz שפיתחה פתרונות להטענת כלי רכב חשמליים.

 

יניב ורדי, מנהל אזורי, Centrica Business Solutions מסר בעקבות ההשקעה: "ארגונים מאמצים כיום גישה אסטרטגית יותר ביחס לאנרגיה שלהם ומחפשים דרכים לשפר את החוסן שלהם כנגד איומים על אספקת האנרגיה וכנגד גורמים חיצוניים כמו פושעי סייבר. בעולם שהופך מקושר יותר ויותר, ההשקעה באינדיג'י מהווה עבורנו צעד נוסף וחשוב בפיתוח היצע הפתרונות ללקוחותינו, אשר מתבסס על פורטפוליו הפתרונות הקיים של Centrica לניהול אנרגיה".

 

סנטריקה היא חברת אנרגיה בינלאומית המספקת שירותים לכ-28 מיליון לקוחות, בבריטניה, אירלנד וצפון אמריקה ומעסיקה יותר מ-33 אלף איש ברחבי העולם. קרן ההשקעות של החברה, Centrica Innovation, בהיקף של כ-140 מיליון דולר, הוקמה בשנת 2017, וממוקדת בטכנולוגיות חדשניות לבתים ועסקים. את פעילותה בישראל מוביל עידן מור.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x