$
פטנטים וקניין רוחני

מי אתה סער וילף?

מהעבר הצבאי ב-8200 ועד התחביב הנוצץ סביב השולחן הירוק: מי האיש שעובד מאחורי פרויקט Initiative Q

הגר רבט 15:2922.08.18

סער וילף, האיש שמאחורי פרויקט Initiative Q, הוא אכן בוגר 8200 - כפי שצוין בהודעה ששיתפו עשרות אלפי ישראלים בימים האחרונים. אולם, מה שלא כתוב באותה הודעה זה שהוא גם יזם ומשקיע סדרתי עם רקורד מרשים של הצלחות מאחוריו.

 

את החברה הראשונה שלו ייסד וילף כבר ב-1997 והיא עסקה גם היא בתחום התשלומים. עם זאת, בשיחה עם כלכליסט העיד וילף שהיא לא הייתה סיפור הצלחה גדול: "זו הייתה מערכת תשלומים מדהימה לתקופתה, אבל אף אחד לא בא". את האקזיט הראשון שלו עשה וילף עם חברה בשם Fraud Sciences Corp שהקים ב-2001 ונמכרה לפייפאל ב-2008 תמורת 170 מיליון דולר.

 

שנתיים לאחר מכן הוא מכר את הסטארט אפ Trivnet.com שהקים לחברת האבטחה Gemalto בעסקה של עשרות מיליוני דולרים. מאז הוא השקיע ב-15 חברות סה"כ, 4 מתוכן עשו אקזיטים במהלך השנים: Supersonic נרכשה ב-150 מיליון דולר, Crosswise ב-50 מיליון דולר, ClarityRay ב-20 מיליון דולר ו- Redhillיצאה להנפקה בשנת 2011.  

סער וילף סער וילף צילום: PokerNews

 

לפי עמוד הלינקדאין שלו, וילף בן ה-44 פעיל היום בחמש חברות שהקים, ביניהן חברת Rootclaim שעושה שימוש במודלים מתמטיים וטכנולוגיות ביג דאטה כדי להתגבר על כשלים של המוח האנושי בהבנת נושאים מורכבים. וילף אמנם רשם את ההצלחות הגדולות שלו עם חברות בתחום התשלומים, אבל תחומי העניין שלו ממש לא מוגבלים רק לפינטק ותשלומים. מלבד רוטקליים, הוא כותב בעמוד הלינקדאין שלו שהוא עובד גם על מוצר חומרה שמאפשר מעקב מדויק אחרי המבט האנושי ועל גישה חדשה לשליטה ביתושים בחללים סגורים.

 

תוך כדי וילף מטפח גם תחביב מכניס כשחקן פוקר. ב-2014 הוא לקח חלק בטורניר הפוקר European poker tournament בברצלונה בו זכה במקום השישי וב-208 אלף דולר. ואגב, כמו הרבה יזמים סדרתיים מפורסמים אחרים, הוא מעולם לא עשה תואר אקדמי.

 

סער וילף בוועידת mind the data של כלכליסט ב-2017

 

 

 

 צילום: Neil Stoddart / Rational Intellectual Holdings

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x