$
אינטרנט

הנשיא טראמפ: מסוכן לתת לפייסבוק וטוויטר להחליט את מי לצנזר

לטענת הנשיא, חברות מדיה חברתית מפלות לרעה משתמשים בעלי דעות רפובליקניות ושמרניות. דבריו נאמרו על רקע החלטת פייסבוק, טוויטר ויוטיוב לצנזר תכנים של איש הימין הקיצוני אלכס ג'ונס, שהפיץ תעמולה גזענית

שירות כלכליסט 17:1521.08.18

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר היום (ג') ש"מאוד מסוכן" שחברות מדיה חברתית כמו פייסבוק וטוויטר יכולות להשתיק קולות של משתמשים בשירות שלהן באופן עצמאי. טראמפ אמר את הדברים בראיון לרויטרס על רקע הדרישה הגוברת מצד הקונגרס כלפי תעשיית המדיה החברתית לשלוט באופן הדוק יותר בתכנים המופיעים בה.

 

 

טראמפ הפך זה מכבר את חשבון הטוויטר שלו - שמתהדר ב-53 מיליון עוקבים - לחלק בלתי נפרד מהנשיאות שלו, והוא משתמש בו תכופות כדי להודיע על מדיניותו ולתקוף את מבקריו. טראמפ תקף את תעשיית המדיה החברתית גם ב-18 באוגוסט כאשר טען, מבלי לתמך את דבריו בראיות כלשהן, שחברות שלא נקב בשמן "מפלות נגד קולות רפובליקנים ושמרניים" באותו פוסט, הוא אמר גם ש"יותר מדי קולות מושתקים, חלקם טובים וחלקם רעים".

 

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ

 

 

ציוציו של טראמפ הגיעו לאחר שאפל, יוטיוב ופייסבוק הסירו תוכן שהועלה אליהן ע"י Infowars, אתר שמנוהל ע"י מפיץ הקונספירציות אלכס ג'ונס, אשר גם חשבון הטוויטר שלו הוסר זמנית ב-15 באוגוסט. "לא אנקוב בשמות, אבל כשהם מוציאים אנשים מסוימים מטוויטר או פייסבוק, זה באמת מסוכן כי מחר אלה יכולים גם להיות אתם", אמר טראמפ.

 

יוטיוב, פייסבוק וטוויטר הצביעו כל אחת על הפרות משתמש שונות שביצע ג'ונס, שהיוו עילה עבורן להסיר את התכנים שלו. פייסבוק למשל הסירה מספר עמודים שלו לאחר שקבעה שהפרו תקנות שקשורות בנאומי שנאה ובריונות.

 

 

 

בשימוע שנערך בקונגרס ביולי, אמרו נציגים של פייסבוק, גוגל וטוויטר שחברותיהם אינן מסירות תוכן מסיבות פוליטיות. "מטרתנו היא לשרת את השיח, לא לקבוע מסקנות ערכיות בנוגע לאמונות אישיות", אמר אז ניק פיקלס, האסטרטג הראשי של טוויטר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x