שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אפליקציות

אפל מחקה 25 אלף אפליקציות בסין

המחיקה בוצעה בעקבות ביקורת נוקבת שנמתחה על החברה במדינה - לפיה לא עשתה די כדי לחסום תכנים לא חוקיים כמשחקי הימורים ולוטו. לטענת כלי תקשורת בסין, אפל קבעה את הכללים להכנסת יישומים לאפסטור, אך לא טרחה לאכוף אותם

עומר כביר 10:4520.08.18
אפל הסירה 25 אלף אפליקציות מהאפסטור בסין, בעקבות ביקורת בתקשורת המקומית שלפיה החברה לא עושה מספיק כדי לחסום תכנים לא חוקיים במדינה - כך לפי דיווח של רשת הטלוויזיה הרשמית של סין, CCTV.

 

 

מדובר ב-1.4% מתוך 1.8 מיליון האפליקציות שזמינות להורדה בסין. לפי הדיווח של CCTV, מרבית האפליקציות שהוסרו הן אפליקציות הימורים ומשחקי לוטו מזויפים. "אפל עצמה קבעה את הכללים לגבי איך להתיר לאפליקציות להיכנס לאפסטור, אבל לא הקפידה לשמור עליהם בעצמה", דווח.

 

בתגובה לוול סטריט ג'ורנל, אישרה אפל שהסירה אפליקציות מהחנות בסין: "אפליקציות הימורים הן לא חוקיות ואסורות באפסטור בסין. כבר הסרנו אפליקציות רבות וחסמנו מפתחים שניסו להפיץ אפליקציות הימורים בלתי חוקיות באפסטור שלנו, ואנחנו נחושים לאתר ולעצור את פעילותם".

 

 

 

חנות האפליקציות של אפל חנות האפליקציות של אפל

 

 

אף שלכאורה המהלך לא שנוי יותר מדי במחלוקת, מדובר בצעד מעורר דאגה שכן הוא ממחיש את היכולת של הממשל הסיני לכופף חברות זרות שפועלות במדינה. הפעם, מדובר רק באפליקציות הימורים לא חוקיות, ואולם באותה מידה אלו יכלו להיות אפליקציות שהסרתן פוגעת בחופש ובזכויות הפרט של אזרחי סין.

 

 

 

בשנה שעברה, למשל, הסירה אפל קרוב ל-700 אפליקציות VPN, שמאפשרות למשתמשים לעקוף את חומת הצנזורה של סין, בעקבות איסורים מקומיים חדשים. מרבית שירותים אלו, אגב, חסומים בסין בכל מקרה ולא ניתן להפעיל אותם מהמדינה גם אם האפליקציה מותקנת על מכשיר המשתמש.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x