חדשות טכנולוגיה

מנכ"ל טוויטר: "אנחנו לא מצנזרים פוסטים על סמך עמדה פוליטית"

ג'ק דורסי הסביר בראיון ל-CNN שעל אף שדעותיו הפרטיות הן ליברליות, לא חוסמת החברה דעות שמרניות באופן בלתי הוגן - על אף האשמות שהשמיעו גורמים בכירים בוושינגטון, ביניהם הנשיא טראמפ. בנוסף, טען שרשתות חברתיות אינן כה חזקות כפי שנוטים לחשוב

עומר כביר 12:0119.08.18
טוויטר לא מצנזרת תכנים על סמך עמדה פוליטית - כך טען מנכ"ל הרשת החברתית, ג'ק דורסי, בראיון ל-CNN בסוף השבוע. "האם אנחנו עושים משהו לפי אידיאולוגיה או עמדה פוליטית? אנחנו לא. נקודה", אמר. "אנחנו לא בוחנים תוכן על סמך עמדה פוליטית או אידאולוגיה. אנחנו בוחנים התנהגות".

 

 

דורסי אמר את הדברים בעקבות שורה של טענות שעלו בחודשים האחרונים מצד גורמים ימניים, שלפיהן רשתות חברתיות כמו פייסבוק וטוויטר מצנזרות פרסומים שלהם בהיקף גדול יותר ביחס לפרסומים של משתמשים משמאל - גם כשאינם עוברים על כללי השימוש.

 

ג'ק דורסי, מנכ"ל טוויטר ג'ק דורסי, מנכ"ל טוויטר צילום: בלומברג

 

 

טענות אלו, שאין להן ביסוס עובדתי, זוכות לחיזוק קבוע מצד דונלד טראמפ. ביום שבת, למשל, לאחר פרסום הראיון עם דורסי, צייץ הנשיא טראמפ: "המדיה החברתית לגמרי מפלה נגד קולות רפובליקניים/שמרניים. בשם ממשל טראמפ אני אומר בקול רם וברור, לא ניתן לזה לקרות. הם חוסמים את האפשרויות של הרבה אנשים בימין, ובמקביל לא עושים שום דבר לאחרים".

 

בראיון עם CNN הודה מנכ"ל טוויטר שהאווירה הציבורית תקשה על אנשים רבים להאמין להצהרותיו. "אני חושב שאנחנו צריכים להוכיח על בסיס קבוע שאנחנו לא מוסיפים את הדעה שלנו, שאני מודה בפה מלא מגיעה משמאל, יותר נוטה לשמאל. אנחנו צריכים להסיר את כל הטיות הדעה מהאופן שבו אנו פועלים, מהמדיניות, מהאכיפה ומהכלים שלנו".

 

 

 

דורסי גם התייחס לחשש ההולך וגובר מהעצמה של רשתות חברתיות: לדבריו, החברות לא חזקות כמו שהרבה אנשים סבורים. "אבל, הוסיף, "אני מבין את הסנטימנט. אני מבין איך פעולות שלנו יכולות לעורר יותר פחד, ואני חושב שהדרך היחידה לנטרל את זה היא להיות הרבה יותר פתוחים, להסביר בצורה ישירה למה אנחנו מקבלים החלטות ואיך אנחנו מקבלים החלטות".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x