$
חדשות טכנולוגיה

מנכ"ל גוגל: "לא קרובים להשיק מוצר חיפוש בסין"

סונדאר פיצ'אי אמר את הדברים בעקבות מכתב שעליו חתמו יותר מ-1,000 עובדי גוגל, בו טענו שתוכניות החברה ליצור מנוע חיפוש מצונזר לשוק הסיני מעלות "סוגיות מוסריות ואתיות דחופות". לדבריו, לחברה יש כמה פרויקטים בשלבי בדיקה שונים

עומר כביר 09:3617.08.18

"גוגל לא קרובה להשיק מוצר חיפוש בסין", אך חושבת איך ניתן לעשות יותר במדינה - כך אמר מנכ"ל ענקית הטכנולוגיה, סונדאר פיצ'אי, באסיפה כללית שנערכה במטה החברה בקליפורניה, לפי דיווח של ה"וול סטריט ג'ורנל".

 

פיצ'אי אמר את הדברים בעקבות מכתב, עליו חתמו יותר מ-1,000 עובדי גוגל, בו טענו שתוכניות החברה ליצור מנוע חיפוש מצונזר לשוק הסיני מעלות "סוגיות מוסריות ואתיות דחופות".

 

המכתב נשלח בעקבות שורה של פרסומים  בנושא.

 

סונדאר פיצ’אי סונדאר פיצ’אי צילום: בלומברג

 

פיצ'אי הוסיף שלחברה יש כמה פרויקטים בשלבי בדיקה שונים שעדיין נמצאים בדיון, ושהיא מחויבת לשקיפות. "אני באמת מאמין שיש לנו השפעה חיובית כשאנחנו פעילים בכל העולם, ואני לא רואה שום סיבה מדוע זה לא יהיה המצב בסין", הוא אמר. "המשימה המוצהרת שלנו היא לארגן את המידע של העולם. אני חושב שאנחנו עושים אותה טוב, אני חושב שאנחנו חייבים לחשוב ברצינות על איך אנחנו עושים עוד בסין".

 

מייסד גוגל ונשיא החברה האם אלפבית, סרגיי ברין, אמר בפגישה שהוא אופטימי לגבי עשיית עסקים נוספים בסין, אך הבהיר שההתקדמות במדינה היא "אטית ומסובכת". ב-2010, ברין היה זה שהוביל את החלטת גוגל לצאת מסין, בין הרקע לאחר שהתברר שהמדינה פרצה לחשבונות ג'ימייל של מתנגדי משטר.

 

ברין הזכיר שבשמונה השנים האחרונות השיקה גוגל כמה מוצרים בסין, כמו אפליקציית ניהול קבצים ומנוע חיפוש אקדמי. לדבריו, קבלת החלטות בפרויקטים אלו דרשה "סוג מסוים של ויתורים". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x