$
חדשות טכנולוגיה

מאסק מאשר: מגעים עם קרן ההשקעות של סעודיה למימון הפיכת טסלה לחברה פרטית

מייסד ומנכ"ל יצרנית הרכבים החשמליים אמר בראיון ל"ניו יורק טיימס" כי ייתכן שבסיום המהלך תחזיק הקרן במרבית מניות החברה; לדברי מאסק, באחרונה הוא עובד 120 שעות בשבוע

עומר כביר 07:5317.08.18

קרן ההשקעות של ממשלת סעודיה מנהלת מגעים נרחבים עם טסלה כדי להוביל את המהלך להפיכת החברה לפרטית – כך אמר מייסד ומנכ"ל יצרנית הרכבים החשמליים, אלון מאסק, בראיון ל"ניו יורק טיימס".

 

הקרן כבר צוינה כשותפה אפשרית למהלך, לאור העובדה שהיא אחד הגופים המעטים בעולם שיכולים לממן את עשרות מיליארדי הדולרים שנדרשים ליישומו, אך זוהי הפעם הראשונה שבה מעורבותה מאושרת בצורה רשמית.

 

לדברי מאסק, הוא ניהל דיונים נרחבים עם נציגי הקרן, שמנהלת נכסים בשווי של 250 מילארד דולר, למימון הפיכת החברה לפרטית, וייתכן שבסיום המהלך תחזיק הקרן במרבית מניות החברה.

 

אלון מאסק אלון מאסק צילום: Getty

מקור בעל ידע בנושא אמר ל"ניו יורק טיימס" שאחת הפגישות בנושא נערכה ב-31 ביולי במפעל טסלה בעמק הסיליקון. עם זאת, הקרן לא התחייבה לספק מזומן ומאסק בוחן פתרונות אחרים. אחד מהם הוא שספייס X, חברת הטילים של מאסק, תסייע למימון המהלך ותרכוש מניות של טסלה.

 

האופן שבו הודיע מאסק על התוכנית להפיכת טסלה לפרטית, באמצעות ציוצים בטוויטר, עורר ביקורת חריפה והוביל כבר לשתי תביעות הונאה, וחקירה של ה-SEC. עם זאת, מאסק אמר בראיון שהוא לא מתחרט על הציוצים, ושגם דירקטוריון החברה לא התלונן עליהם: "אני לא זוכר שום תקשורת מהדירקטוריון בכלל. בהחלט לא קיבלתי שיחות מדירקטורים עצבנים".

 

מאסק סיפר בראיון גם על שבוע העבודה האינטנסיבי שלו, שבתקופה האחרונה כולל 120 שעות עבודה, וציין שמאז 2001, עת היה חולה במלריה, לא לקח חופשה של יותר משבוע. "היו תקופות שלא עזבתי את המפעל במשך שלושה או ארבעה ימים – ימים שלא יצאתי החוצה בכלל. זה בא על חשבון לראות את הילדים שלי. ולראות חברים".

 

ב-28 ביוני, כשחגג יום הולדת 47, הוא עבד במשך 24 שעות רצופות. "כל הלילה – בלי חברים, כלום". יומיים אחר כך הוא אמור היה להיות השושבין בחתונה של אחיו בקטלוניה. מאסק טס לחתונה ישירות ממפעל טסלה, הגיעה שעתיים לפני הטקס, ועזב מיד לאחריו בחזרה למטה החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x