שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

פרשנות מאקרו

הזדמנות לטובה: מפוטרי Treato זוכים לבית חם

עובדי טריטו שפוטרו עם קריסת החברה נשכרו השבוע בידי סיגנלס אנליטיקס - מה ששילב עבורה ניצול הזדמנות להשגת צוות מוכשר ומיומן עם יכולת לביצוע מעשה בעל תועלת חברתית. וזו, במובנים רבים, מהות רוח עולם החדשנות

מאיר אורבך 19:2818.08.18

סגירת חברת מדעי החיים הישראלית טריטו (Treato) השבוע זכתה לתפנית קטנה בעלילה, לאחר שסיגנלס אנליטיקס שכרה לשורותיה חלק מ-10 עובדי הפיתוח שעוד נותרו בחברה הקורסת.

 

 

שתי החברות עוסקות בניתוח תוכן בעולם הפארמה ואנשי סינגלס אמרו ל"כלכליסט" כי הם מכירים ומוקירים את עובדי טריטו. זה לא המקרה הראשון שבו עובדי חברה קורסת נקלטים כקבוצה בחברה אחרת. ב-2013 קלט מרכז הפיתוח של אפל בישראל רבים ממפוטרי טקסס אינסטרומנטס לאחר שזו סגרה את פעילות שבבי הסלולר. אמזון הקימה פעילות בארץ על הריסות סייטיק ויסטה, לאחר שהבעלים ברודקום סגרה את פעילותה.

 

גיל שדה, מנכ"ל סיגנלס אנליטיקס גיל שדה, מנכ"ל סיגנלס אנליטיקס צילום: Arthur Fuhrer

 

 

מקרים אלו, חלק מתופעה רחבה יותר בהייטק המקומי, מעידים יותר מכל על הצורך הגדול בעובדים מיומנים. החברות הפועלות בתעשייה מחפשות את המקרים שבהם הן יכולות לבצע קפיצת מדרגה ולשכור צוותי עבודה שלמים מהמוכן, שרוצים לעבוד יחד ולהשתלב כמקשה אחת בחברה חדשה. בחלק מהמקרים מנהלי משאבי האנוש בחברות שעומדות לפני סגירה מציעים בעצמם את העובדים שצפויים לאבד את עבודתם לחברות שהם יכולים להשתלב בהן, בהליך שמזכיר מעין מכרז.

 

 

מקרים שבהם טרגדיה של חברה אחת הופכת להזדמנות של אחרת לזכות בצוות מוכשר הם עדיין יחסית נדירים. אך נראה שהם משלבים בין ניצול הזדמנות לזכות ביתרון לבין היכולת לבצע מעשה שיש בו תועלת חברתית. וזו, במובנים רבים, התמצית של תעשיית החדשנות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x