$
הייטק והון סיכון

פיטר ת'יל משקיע ב-Carbyne של אהוד ברק

החברה פיתחה פלטפורמה שהופכת מוקדי חירום לחכמים, עם יכולת זיהוי מיקום מתעדכן, קבלת מידע נרחב מהשטח וכלים נוספים שמשפרים את זמן התגובה. את סבב הגיוס, 15 מיליון דולר היקפו, הובילה קרן Elsted Capital Partners

מאיר אורבך 12:5114.08.18

חברת הסטארט-אפ Carbyne (לשעבר ריפורטי) גייסה 15 מיליון דולר בסבב גיוס שני. את הסבב הובילה Elsted Capital Partners, אליה הצטרפה כמשקיעה קרן ההשקעות Founders Fund של פיטר ת'יל. ההשקעה תשמש להגדלת נוכחות החברה בשווקים בעולם ולשיפור מוצריה בתחום מוקדי החירום החכמים.

 

 

זו ההשקעה הראשונה של הקרן של פיטר תיל בחברה שיושבת בארץ; היא היתה מהתומכות הראשונות ב SpaceX, Palantir, Facebook ו-Airbnb.

 

Carbyne הוקמה ב–2014 על ידי פנחס בוכריס, אמיר אליחי (מנכ"ל) ליטל לשם, אלכס דיזנגוף ויוני יאטסון. עד היום גייסה החברה 7 מיליון דולר. בשלבים הראשונים להקמת החברה השקיע בה ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק שנחשב גם לאחד ממייסדיה.

 

 

אהוד ברק אהוד ברק צילום: תומי הרפז

 

 

מערכת 911NG שפיתחה Carbyne מאפשרת לנציגי שירותי חירום לתעדף במהירות וביעילות את השיחות שמגיעות אליהם, בעזרת מידע כווידאו חי מזירת האירוע, שיחות IP ומיקום מדויק תוך כדי תנועה. Carbyne מדווחת על צמצום זמן המענה לשיחת חירום ב-65% לעומת זמן המענה הקיים כיום, והמערכת שלה מסוגלת גם לשמור תיעודי פניות מדויקים, לביצוע תחקירים ולשיפור וייעול השירות באופן מתמשך ורציף.

 

"אנשים מצפים למצוא שירות יעיל, מתקדם טכנולוגית ואפקטיבי בכל הקשור למצבי החירום וביטחון הציבור", מסר ברק. "זה מה שהופך את Carbyne והטכנולוגיות רחבות הטווח שלה למבוקשות כל כך בשוק. המייסדים והצוות כל כך יצירתיים, ממוקדים ואנרגטיים שאני בטוח שעם כניסתה של Founders Fund לתמונה, צפוי לחברה עתיד מזהיר".

 

אמיר אליחי, מנכ"ל החברה אמיר אליחי, מנכ"ל החברה צילום: ענבל מרמרי

 

 

"חשוב במיוחד שנתקן את המערכות המיושנות שלנו למענה במצבי חירום סביב העולם", מסר טריי סטיפנס, שותף בקרן Founders Fund. "הטכנולוגיה של Carbyne תחליף תשתיות מיושנות ותספק יכולות חדשות וחזקות לנותני שירות במוקדי חירום".

 

 

 

"השתתפותה של קרן ההשקעות Founders Fund בסיבוב גיוס זה היא יוצאת דופן במשמעותה", הוסיף אליחי. "מעבר לגאווה הגדולה שלנו להיות ההשקעה הראשונה של הקרן בישראל - הערך שקרן כזו מביאה הוא עצום. אנו מדברים על שוק רחב היקף עם פוטנציאל אדיר ואנחנו בקושי מגרדים את פני השטח. לא יכולנו לבקש שותפים טובים יותר. זו רק ההתחלה של המהפכה שאנו רוצים ליצור במערכת התקשורת למצבי חירום בכל העולם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x