$
אינטרנט

פייסבוק למו"לים: "לא אכפת לנו מכם, העיתונות תגסוס בהוספיס"

נציגי פייסבוק נפגשו עם בכירי העיתון האוסטרלי The Australian, והסבירו שהחברה לא מעוניינת להפנות לינקים לאתרי כלי תקשורת ולא מוטרדת מבעיות החשיפה שלהם. פרטי הפגישה נחשפו השבוע - ופייסבוק מיהרה להכחיש בתוקף

עומר כביר 10:4914.08.18
למייסד ומנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג לא אכפת ממו"לים, והעיתונות צפויה לגסוס בהוספיס - כך אמרה מנהלת השותפויות החדשות של פייסבוק, קמבל בראון, בפגישה סגורה עם בכירי העיתון האוסטרלי The Australian, שבבעלות רופרט מרדוק. בפייסבוק מכחישים נחרצות את הדברים וטוענים שהוצאו מהקשרם.

 

 

לפי דיווח בעיתון, בשבוע שעבר נפגשו בכירי העיתון עם בראון. "למארק לא אכפת ממו"לים אבל הוא נתן לי הרבה מרחב וחופש פעולה לבצע שינויים", היא אמרה להם והוסיפה: "נעזור לכם להחיות את העיתונות... בעוד כמה שנים המצב יתהפך וכנראה שאני אחזיק ידיים עם העסק הגוסס, כמו בהוספיס".

 

רופרט מרדוק ומארק צוקרברג רופרט מרדוק ומארק צוקרברג צילום: אי.פי, בלומברג

 

 

בראון אמרה עוד: "אנחנו לא מעוניינים לדבר עוד על הטראפיק וההפניות אליכם. זה העולם הישן ואנחנו לא חוזרים אליו". הערה זו בעייתית במיוחד, שכן בלי הפניות אין לאתרי חדשות ותוכן מה לחפש בפייסבוק.

 

 

 

פייסבוק הכחישה את הדיווח. "הציטוטים האלו פשוט לא מדויקים ולא משקפים את הדיון שהיה לנו בפגישה", אמרה בתגובה לביזנס אינסיידר. "אנחנו יודעים שיש הרבה מה לעשות, אבל המטרה שלנו בפייסבוק – מה שהצוות עושה מדי יום עם מו"לים וכתבים בכל העולם – היא לעשות לעיתונות להצליח ולשגשג, הן בפלטפורמה שלנו והן מחוצה לה. המשמעות היא מיקוד חדש בבניית מודלים עסקיים בני-קיימא, ובזה עסק הדיון".

 

 

 

מנהלת התקשורת של פייסבוק באוסטרליה ובניו-זינלד, אנטוניה סנדה, הוסיפה: "ההערות לא מדויקות והוצאו מהקשרן. אנחנו מאוכזבים שהניסיון שלנו ליצור דיאלוג בונה עם מו"לים נוצל לרעה באופן זה".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x