$
חדשות טכנולוגיה

ההפסדים של WeWork זינקו ביותר מפי 3 במחצית הראשונה ל-723 מיליון דולר

חברת השכרת חללי העבודה חשפה היום כי גייסה מיליארד דולר נוספים מסופטבנק והציגה את תוצאותיה העסקיות: ההכנסות במחצית הראשונה הוכפלו ל-764 מיליון דולר, אך הצורך לצמוח במהירות גרר הפסדים כבדים

שירות כלכליסט 10:3310.08.18

חברת השכרת חללי העבודה WeWork גייסה מיליארד דולר נוספים מסופטבנק היפנית. על פי הצהרה שפרסמה החברה, היא ממשיכה בצמיחה המהירה שלה לאחר שהכפילה את ההכנסות, אך ההפסדים עלו במקביל.

 

 

 

 

על פי ההצהרה, הפסדי החברה זינקו ביותר מפי 3 במחצית הראשונה של השנה ל-723 מיליון דולר לעומת התקופה המקבילה אשתקד. זאת, על רקע הגברת קצב הפתיחה של חללי עבודה חדשים והגדלת ההוצאות על מנת לשווק אותם. במקביל, ההכנסות בשני הרבעונים הראשונים של השנה הוכפלו ל-763.8 מיליון דולר.

 

 

הסניף של WeWork בהרצליה הסניף של WeWork בהרצליה צילום: WeWork

 

WeWork היא עדיין חברה פרטית, כך שאינה מחויבת לחשוף את הנתונים הפיננסיים שלה. היא בכל זאת חשפה את הנתונים, שגם הועברו כעדכון תקופתי למשקיעי האג"ח.

 

השווי של WeWork מוערך בסביבות 20 מיליארד דולר, שהופכים אותה לאחת מחברות הסטארט-אפ בעלות השווי הגבוה ביותר בעולם. בין הלקוחות הגדולים שלה נמנים סטארבקס, ג'יי.פי.מורגן וג'נרל מוטורס.

 

לפי החברה, ההשקעה הנוכחית מסופטבנק מגיעה בצורת אג"ח כפופה להמרה, שבנויה כך שלסופטבנק יהיה יתרון בסבב גיוס ההון הבא. כך למשל, אם סופטבנק תוביל סבב גיוס של מיליארד דולר לפחות, האג"ח יומר למניות מועדפות. סופטבנק השקיעה כבר 4.4 מיליארד דולר בחברה בסבב גיוס הון קודם שנערך באוגוסט בשנה שעברה.

 

"סופטבנק הם המשקיעים המקורבים ביותר אלינו", הסביר סמנכ"ל הכספים של WeWork ארטי מינסון ל"וול סטריט ג'ורנל".

 

הצמיחה המהירה של החברה מחייבת הון רב. ב-2016 גייסה החברה 690 מיליון דולר בסבב גיוס הון בהובלת משקיעים סינים, שנה לאחר מכן היא גייסה 4.4 מיליארד דולר מסופטבנק וקרן ויז'יון שלה. חלק מההשקעה הזו נועדה לפתוח חברות-בנות ביפן, סין ובשווקים אחרים ולרכישת מניות מבעלי מניות קיימים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x