$
חדשות טכנולוגיה

אפל מודיעה רשמית לקונגרס: האייפון לא מרגל אחרי המשתמשים

בעקבות חששות שהציגו מחוקקים לחברה, שידרה אפל מסר הרגעה: לדבריה, המשתמש אינו מוצר בעיניה והמודל העסקי שלה לא מצריך שתיית מידע פרטי. הטלפונים שלה לא מרגלים אחר בעליהם והיא גם לא מאפשרת למפתחים לעשות זאת

עומר כביר 17:1308.08.18
אפל לא אוספת מידע על משתמשים ללא ידיעתם, ולא מאפשרת למפתחים אפליקציות לעשות זאת – כך אמרה ענקית הטכנולוגיה במכתב ששלחה לוועדת האנרגיה והסחר של בית הנבחרים האמריקאי.

 

 

"אנחנו מאמינים שפרטיות היא זכות אדם בסיסית, ומעצבים את המוצרים ואת השירותים שלנו כך שאיסוף המידע יהיה מזערי", כתבה החברה במכתב בן 19 עמודים. "כשאנחנו אוספים מידע, אנחנו עושים זאת בשקיפות ופועלים על מנת שלא לקשור בינו לבין המשתמש. הצרכן הוא לא המוצר שלנו, והמודל העסקי שלנו לא פנוי על איסוף כמויות עצומות של מידע אישי כדי ליצור פרופילים עשירים לפרסום ממוקד".

 

מנכ"ל אפל, טים קוק מנכ"ל אפל, טים קוק צילום: רויטרס

 

המכתב נשלח בתגובה לפנייה של חברי הוועדה למנכ"ל אפל, טים קוק, בדרישה לדעת האם ואיך מנטרת החברה את משתמשיה. פניה דומה נשלחה למנכ"ל אלפבית, לארי פייג'.

 

במכתב הועברה בקשה למידע מפורט על האופן שבו עובדים שירותים שונים על מכשירי החברה. כך, למשל, בנוגע לשירותי מיקום אמרה אפל שאלו אוספים מידע רק שהפונקציות הרלוונטיות מופעלות, ושהמידע שנשלח לאפל עובר אנונימיזציה ולא נעשה בו שימוש להצגת פרסומות למשתמשים.

 

ומה עם סירי?

 

לגבי הפעלה קולית של סירי באמצעות אמירת "היי סירי" אמרה אפל: "האייפון מאזין לצרכנים רק כדי לזהות את ביטוי ההפעלה. המזהה הקולי שפועל בצורה מקומית משתמש בבאפר קצר ולא מקליט או שולח קול אם סירי לא מזהה "היי סירי". אפל ציינה שמפתחים חיצוניים לא מקבלים שום גישה למידע זה.

 

 

 

לגבי איסוף מידע על ידי אפליקציית צד ג', ציינה אפל שהפעילות שלהן על מכשירי iOS מוגבלת כך שהן לא יכולות לגשת למידע שיצרו אפליקציות אחרות או לבצע שינויים במכשיר. "כלי הפיתוח של אפל לא מאפשרים למפתחים להעניק לעצמם זכויות לשנות אפליקציות אחרות או את iOS עצמה", הוסיפה החברה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x