$
הייטק והון סיכון

ליאור רון חוזר לאובר, ינהל את פעילות השכרת המשאיות

רון הצטרף לאובר לאחר שרכשה את Otto שהקים. הוא עזב אותה במרץ האחרון - אך עתה חזר, כדי לנהל את Uber Freight - פעילות צומחת המתבססת על השכרת משאיות בכל מדינות ארצות הברית

מאיר אורבך 08:5408.08.18

הישראלי ליאור רון ינהל את תחום המשאיות באובר. בהודעה שפירסם בעמוד הפייסבוק שלו, סיפר שהופקד על עסקי הלוגיסטיקה בחברה.

 

 

"אני מפשיל את השרוולים כדי לטפל בבעיה שמדהימה אותי בשלוש השנים האחרונות", כתב. "יש כאן אתגר חשוב מאוד לעולם העסקי ולעולם העסקים הקטנים והבנוניים בפרט. עולם המשאיות הוא אחד העולמות שבהם נוכל לעשות הכי הרבה. יש בארצות הברית כמיליון ציי רכב קטנים שנוגעים בכל האוכלוסיה שלנו. זהו אחד הגבולות שבהם הטכנולוגיה יכולה לעצב תעשיה להיות הרבה יותר שקופה והוגנת לכולם".

 

 

ליאור רון ליאור רון צילום: צביקה טישלר

 

  

רון החל את דרכו באובר ב-2016 כאשר האחרונה רכשה את חברת הסטארט-אפ Otto שהוא היה בין מקימיה. אז הוערכה הרכישה בכ-680 מיליון דולר בעסקת מניות. לאחר הרכישה, הגישה וויימו מבית אלפבית תביעה נגד אובר, בטענה שאנתוני לוונדובסקי, ממייסדי Otto, גנב ממנה מידע רגיש על טכנולוגיות נהיגה אוטונומית. לוונדובסקי פוטר והקים חברה משלו, ואובר וגוגל הגיעו לפשרה של כ-245 מיליון דולר. במרץ האחרון פרש רון מהחברה - ועתה חזר כדי לנהל את פעילות Uber Freight. תחום פעילות זה נחשב אחד המבטיחים ביותר לחברה מבחינת יכולת הצמיחה של החברה ושני רק לתחום משלוחי המזון. כיום מגיעה החברה באמצעות שירות זה לכל המדינות בארצות הברית.

 

 

 

כחלק מההסכם החדש שגובש לאחרונה עם בעלי המניות של Otto, הם יקבלו מניות בפעילות המשאיות של אובר שתהיה עסק עצמאי ונפרד. לאובר יהיה את הנתח המשמעותי ביותר בפעילות זו, ללא פירוט של אחוזי הבעלות. לאחרונה פורסם שאובר סגרה את פעילות המשאיות האוטונומיות שלה אך לא יצאה מתחום התובלה. לחברה יש גם פעילות במסגרתה היא מקשרת בין נהגי משאיות לבין חברות שזקוקות לשירותי הובלה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x