$
אפליקציות

אנדרואיד 9 הושקה: מה התחדש בה?

ממשק משופר שכולל מחוות בצורה שמזכירה את האייפון X, שילוב בינה מלאכותית בצורה שתקל על הטלפון ללמוד אותנו ולהציע לנו פעולות, כלי בקרת זמן שימוש ושדרוג משמעותי לשירות החיפוש; כל החידושים באנדרואיד Pie, שהושקה אמש

רפאל קאהאן 12:0707.08.18

אנדרואיד P או פאי, גרסה של מערכת ההפעלה, הושקה אמש (ב'). היא זמינה בשלב זה למכשירי הפיקסל של גוגל עצמה, אך צפויה להגיע בקרוב גם למכשירי סוני, נוקיה, שיאומי, Oppo, וואן פלוס, Vivo ואסנשיאל. החברות צפויות להשיק גרסאות אנדרואיד 9 למכשיריהן מעתה ועד הסתיו, כשלא ידוע מתי וואווי, סמסונג, LG ו-HTC ישיקו גרסאות משלהן. 

 

 

גוגל העמידה בחזית החידושים באנדרואיד 9 את תחום הבינה המלאכותית. החברה הסבירה שכל הפעולות שהמשתמש מבצע נלמדות, כדי להתאים את אופי הפעולה של המכשיר לצרכיו. למשל מנגנון סוללה מותאמת ילמד אילו אפליקציות נמצאות בשימוש תדיר ויתעדף את הפעולה שלהם ביחס לאפליקציות אחרות. מנגנון דומה יפעל להתאים את בהירות המסך בהתאם להעדפות ויבצע זאת אוטומטית.

 

כלי התאמת התאורה והסוללה ליישומים ולשימוש כלי התאמת התאורה והסוללה ליישומים ולשימוש

 

 

עוד תכונה מעניינת היא פעולות אפליקציה (App Actions) שאמורות לנחש מראש אילו פעולות יתבצעו על המכשיר. למשל, הטלפון יציע למשתמש על הבוקר את הפעלת ווייז בהתאם לפגישות ביומן שלו, או להציע להפעיל את נגן המוזיקה כשמחברים אליו אוזניות.

 

עוד תכונה מקבילה היא Slices, או פרוסות - פיסות מידע או הצעה לפעולות בהתאם למונחי חיפוש שמקלידים. אם תקלידו באנדרואיד 9 שם של אפליקציה, התשובה תכלול תשובות שקשורות לתפעול שלה. חיפוש של אפליקציית נסיעות יניב תשובות כגון זמן הגעה של נהג זמין למיקום הסמארטפון, מחירי נסיעות ליעדים פופולריים ועומס תנועה בכבישים.

 

כפתור בית יחיד, במקום שלושה כפתור בית יחיד, במקום שלושה

 

 

גם הממשק זכה לשדרוג מהותי, עם המעבר לכפתור בודד במקום שלושה. סווייפ למעלה מעלה את רשימת האפליקציות וטפיחה מעבירה את המשתמש לאפליקציה האחרונה - שיטה שמזכירה את ממשק האייפון X. מכשירי אנדרואיד רבים כבר מציעים סוג של ניווט מבוסס מחוות או כפתור בית בודד ולא בטוח עד כמה המנגנון של גוגל יזכה להצלחה במכשירים שאינם פיקסל.

 

כלי בקרת משך הפעילות שהוטמע באנדרואיד 9 כלי בקרת משך הפעילות שהוטמע באנדרואיד 9

 

 

בנוסף, קיבלה אנדרואיד 9 תכונת בקרת זמן פעילות, רכיב שהוצג עוד באירוע המפתחים של גוגל במאי האחרון. זה יישום שמספק משוב על הזמן שאנחנו מבלים במכשיר, טיימר שבודק את זמן השימוש בכל אפליקציה או מנגנון "לא להפריע" שיודע לפעול בצורה אוטומטית. שיפורים אחרים כוללים תמיכה מובנית בפתרונות אבטחה ביומטריים, שבב ייעודי לשמירת מידע רגיש, הצפנה משודרגת כברירת מחדל בגלישה ועוד.

 

 

 

 

גוגל מנסה להציג את אנדרואיד 9 כמלאה בחידושים, אך חלק לא מבוטל מהם כבר הוצג בגרסאות קודמות, או בממשקי חברות כסמסונג, וואווי ואחרות. החיבור של רכיבי AI לממשק אנדרואיד בצורה טבעית תוכל לייעל את פעולת הטלפון ולצמצם צריכת סוללה, אך ככל הנראה שמשתמשי הגרסאות האחרונות של אנדרואיד לא ירגישו בשינוי מהותי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x