$
מכשירים ומדריכים

פטנט של אמזון: משקפי AR לריגול אחר הפועלים שלה

החברה מתכננת להשתמש במשקפיים כדי להנחות את העובדים במחסנים אל עבר איזורי משימה, חבילות ספציפיות ומטלות שונות. המנהלים יוכלו להיעזר במשקפיים כדי לדעת מתי העובד התעכב, הלך לשירותים או חלילה, עצר בדרכו כדי לדבר עם מישהו

רפאל קאהאן 15:4105.08.18

אמזון הגישה פטנט חדש המתאר משקפי מציאות מוגברת שיאפשרו לה לשלוט טוב יותר בפועלי המחסנים שלה. מדובר במשקפיים שמספקים משוב ויזואלי למנהלים ולפועלים; האחרונים יוכלו להשתמש בהם כדי לדעת לאן להגיע ואיזו משימה לבצע במחסן, בעוד המפקחים יוכלו לראות בכל רגע היכן נמצא כל עובד, על איזו משימה הופקד, ומה סטטוס הביצוע שלה. בנוסף, ידע המנהל מתי עצר העובד כדי לנוח, ללכת לשירותים או התעכב מכל סיבה אחרת.

 

 

למשקפיים יהיו חיישנים שונים, מצלמה, וניתן יהיה להוסיף להם סורקי ברקודים, NFC, אנטנות והתקני בלוטות' שונים. העובדים יוכלו ללכת בעקבות חץ וירטואלי שיוצג בפניהם אל עבר החבילות שעליהם לאתר ולהעביר.

 

 

שרטוט הפטנט של אמזון שרטוט הפטנט של אמזון

 

 

אמזון מנסה להיפטר מעובדים אנושיים במערכים הלוגיסטייים שלה, אך ישנן משימות שרובוטים לא מסוגלים לעשות, כגון איתור חבילות ופריטים ספציפיים למשלוחים. הפטנט החדש נועד, במידה מסוימת, להפוך את העובדים לרובוטים.

 

אמזון זכתה לביקורת קשה ונרחבת על תנאי ההעסקה של פועלי המחסנים שלה. במהלך פריים דיי האחרון הודיעו איגודי העובדים הגרמנים על שביתה במחסני החברה כמחאה על תנאי התעסוקה הדרקוניים שלה. גם בבריטניה נפוצו טענות בדבר משטר העבודה הקפדני שאינו מתחשב בעובדים. בארה"ב, עובדים רבים של אמזון אינם מקבלים שכר מספק ובחלקם נאלצים להשתמש בתלושי מזון כדי לרכוש אוכל למשפחתם.

 

עם זאת בחברה דוחים את הטענות כלפי הפיתוח החדש ואומרים ש"טכנולוגיה תמיד שידרגה ואיפשרה מקומות עבודה במהלך ההיסטוריה. באיגוד העובדים GMB (המקבילה הבריטית להסתדרות בישראל) מנגד טוענים שטכנולוגיה יכולה לשפר את היעילות, להקל על העובד ולהוריד את רמת הלחץ שלו, או לשמש כשיטה למעקב בידי מנהלים אחר פוריות העבודה.

 

מחסני אמזון מחסני אמזון צילום: רויטרס

 

 

לאיגודים יש סיבה טובה לחשוש מאמזון; מחנויות ללא קופאים ועד פיתוחי רובוטים ורחפני משלוחים - נראה שג'ף בזוס מנסה להיפטר מהגורם האנושי ככל יכולתו. אם וכאשר יהפכו המשקפיים האמורים למוצר זמין, יתכן שהשימוש בהם יהיה חובה במערכי אמזון, כמו כובעי מיגון או סרבלים.

 

 

 

מבחינה טכנולוגית, המשקפיים של אמזון לא מציעים משהו שלא ראינו בעבר במשקפיים של גוגל. זאת ועוד, גוגל מספקת כיום דגם ייעודי של הגוגל גלאס שמיועדים לסיוע לפועלי ייצור וטכנאים. גם IBM עובדת על פיתוחים דומים שמיועדים לטכנאי שטח ואנשי תמיכה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x