שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מכשירים

דלף לרשת: ממשק משקפי ה-AR של מג'יק ליפ

פלטפורמת המציאות המוגברת תכלול עיצוב שקוף המשלב אלמנטים וירטואליים שמתמקמים באופן טבעי בחדרו של המשתמש. תמונות ראשונות של הממשק הודלפו לרשת בידי מפתחים, וחושפות שילוב יצירתי בין תלת ודו ממד

רפאל קאהאן 13:1129.07.18

מג'יק ליפ, חברת המציאות המוגברת המדוברת ביותר בעולם, צפויה להשיק את המשקפיים הראשונים שלה עוד הקיץ, במועד שטרם נמסר. בינתיים, הופיעו ברשת תמונות של ממשק המשקפיים, שמציג עיצוב שקוף ונאה.

 

 

אתר TechCrunch ליקט את התמונות שדלפו בטוויטר, בפורומים ברדיט ובאתרים נוספים, אותן העלו מפתחים שקיבלו את ערכת התוכנה החדשה של מג'יק ליפ. אותם מפתחים בונים יישומים למשקפי החברה מזה מספר חודשים, כדי להבטיח שבעת ההשקה יהיו עבור המוצר די אפליקציות תומכות ומושכות. מדובר בתנאי קריטי להצלחת כל פלטפורמה; אפילו מיקרוסופט העשירה כשלה בהשקת גרסאות המובייל של ווינדוס בעבר משום שלא היו עבורן די אפליקציות מרשימות.

 

ממשק מג'יק ליפ, מסך הבית ממשק מג'יק ליפ, מסך הבית צילום: TechCrunch

 

 

מסך הבית שיופיע למשתמש אינו מקורי במיוחד; הוא מתבסס על מעגל שמורכב מאייקוני האפליקציות - בצורה שנראית כשילוב בין ממשק סמארטפון וממשק שעון חכם. חלק מהאפליקציות שיופיעו הן של מג'יק ליפ עצמה ולא ברור אם מיקומן יהיה קבוע.

 

ממשק יישום חברתי של מג'יק ליפ ממשק יישום חברתי של מג'יק ליפ צילום: TechCrunch

 

 

החלק המפתיע הוא שסכימת העיצוב שנבחרה מתבססת על אייקונים דו ממדיים, כנראה בשביל לפשט את ההתנהלות של המשתמש ולצמצם את השימוש במשאבי המערכת - מה שיצמצם התחממות מבנית.

 

ממשק הגלריה של מג'יק ליפ ממשק הגלריה של מג'יק ליפ צילום: TechCrunch

 

 

הדימוי הטוב ביותר הוא של תמונות ש"מודבקות" על גבי תצוגת המשקפיים. זה לא מהפכני אך אמור להיות הרבה יותר ארגונומי וקל לשימוש. הממשק מתחלק לשני סוגי אפליקציות - כאלה שמבוססות על עצמים תלת ממדיים שנראים נהדר, וכאלה שמבוססות על תצוגה דו ממדית סטנדרטית למראה.

 

אלמנטים וירטואליים משני סוגים - דו ממדיים שנמצאים על הקיר, ושיח תלת ממדי על השולחן אלמנטים וירטואליים משני סוגים - דו ממדיים שנמצאים על הקיר, ושיח תלת ממדי על השולחן צילום: TechCrunch

 

 

הסוג הראשון של האפליקציות ישמש מן הסתם לגיימינג או לפעילות פיזית. הסוג השני שימושי יותר כאשר רוצים למשל להציג מסך טלוויזיה וירטואלי על הקיר של הסלון או להקרין את גלריית התמונות של הטיול. במקרה הזה הממשק ישתמש בחלון וירטואלי שמכונה prism, בתוכו יוקרן האלמנט שמעוניינים לתקשר עימו.

 

ממשק מיקום העצמים הווירטואליים של מג'יק ליפ ממשק מיקום העצמים הווירטואליים של מג'יק ליפ צילום: TechCrunch

 

 

התפריטים ופריטי הממשק כגון מקלדת או ניווט בתוך האפליקציות מתבצע בצורה מסורתית, על ידי הצבעה על הפריט או על ידי שימוש בממשק של האפליקציה בסמארטפון או דרך מקלדת בלוטות'.

 

 

 

מדובר בבחירה חכמה שמספקת חוויית שימוש נוחה ומוכרת למשתמשים וחוסכת מהם את הצורך ללמוד את הממשק מחדש. המשקפיים של מג'יק ליפ מיועדים לקשת רחבה של יישומים - משימושים נפוצים עבור הקטגוריה כגון גיימינג, ועד שימוש ברשתות חברתיות ומולטימדיה. עדיין לא ידוע מתי יושק המוצר ומה יהיה מחירו הסופי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x