$
אינטרנט

הושק תוסף דפדפן חינמי שחוסם נוזקות קריפטו

הנוזקות הללו הן אפיק רווח קל ופשוט עבור פושעי סייבר - לאחר התקנתן דרך פישינג ואתרים נגועים, הן מנצלות את מחשב המטרה כדי לכרות מטבעות וירטואליים ולהעבירם לפורץ. התוסף החדש, אותו פיתחה 000, יאפשר לחסום את רוב נוזקות הקריפטו

רפאל קאהאן 17:3525.07.18

תוסף דפדפן חינמי חדש מספק הגנה מפני נוזקות כריית מטבעות וירטואליים - אפיק תקיפה מקוונת שהפופולריות שלו נמצאת בצמיחה מהירה.

 

 

האקרים משתילים נוזקות כרייה באתרים נגועים, ואז משתמשים במכשירי משתמשים שגולשים אליהם לכריית מטבעות כביטקוין, את'ריום ודומיהם. הכרייה הזו יכולה להתבצע בקלות דרך האתר עצמו, דרך קוד זדוני שמוסתר בבאנרים או אלמנטים אחרים.

 

 

מודל פעולת נוזקת קריפטו מודל פעולת נוזקת קריפטו

 

 

הכרייה מסכנת את המכשירים, משום שהיא יוצרת עומס רב על מערכותיהם ומנצלת כ-70% ממשאבי המעבד, יוצרת שחיקה מואצת ברכיבים ומחסלת את הסוללה. כשמדובר במחשב שמיועד לתהליכי עבודה כעיבוד וידאו או תקשורת, ייצרו הנוזקות האטה משמעותית בפעילות ויגרמו להפסד ישיר של החברה. התוסף החדש, אותו פיתחה חברת האבטחה קוואליס, כולל רכיב סריקה שמזהה את פעולת הקוד הזדוני וחוסם אותה. הוא מצליב את פעילות האתר עם מאגרי נתוני נוזקות, מנתח את התקשורת בין האתר והדפדפן והודף נסיונות כרייה חשאיים.

 

 

  

קוואליס השיקה את התוסף לדפדפן כרום, וצפויה להשיק בהמשך השנה גם גרסאות עבור דפדפנים נוספים. בחנות כרום קיימים מספר תוספים דומים, אך הם נבנו בידי מפתחים עצמאיים קטנים, כשחלקם סובלים מבאגים ואחרים לא זוכים לעדכונים רציפים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x