$
מכשירים ומדריכים

מכשירי אנדרואיד גולשים מהר יותר מהאייפון של אפל

מחקר שביצעה חברת ניתוח הגלישה Ookla מראה שהאייפון X מאפשר מהירות גלישה ממוצעת של 29.7 מגה-בייט לשנייה. לעומתו, הציג הגלקסי S9+ מהירות של 38.4 מגה; מדוע קיים פער שכזה בביצועים?

עומר כביר 14:3124.07.18
סמארטפוני אנדרואיד עם מודמים של קוואלקום גולשים במהירות גבוהה יותר מהאייפון של אפל - כך לפי נתונים שמפרסמת חברת המדידה Ookla.

 

 

הנתונים מתבססים על יותר ממיליון בדיקות מהירות שביצעו משתמשים באתר Speedtest.net שמפעילה החברה, ומייצגים לפיכך חוויית שימוש בעולם האמיתי ולא בתנאי מעבדה. לדברי החברה, מכשירי אייפון X, דגם האייפון היקר ביותר, גלשו במהירות ממוצעת של 29.7 מגה-בייט לשנייה, על בסיס 603 אלף מבדקים. האייפון 8 רשם מהירות ממוצעת של 29.4 מגה-בייט לשנייה והאייפון 8 פלוס 28.6.

 

 

דגמי האייפון האחרונים דגמי האייפון האחרונים

 

 

הגלקסי S9 של סמסונג, מנגד, גלש במהירות ממוצעת של 38.9 מגה-בייט לשנייה ב-102 אלף מבדקים שנערכו, וה-S9+ במהירות של 38.4. הפיקסל 2 XL של גוגל רשם מהירות ממוצעות של 33.9 מגה-בייט לשנייה, והפיקסל 2 34.4 מגה-בייט לשנייה. הנתונים כולם מתבססים על מדידות שבוצעו בארה"ב ומתייחסים לרשתות תקשורת אמריקאיות.

 

הקצב האיטי של אפל בולט במיוחד לאור העובדה שחלק מדגמי האייפון שלה עושים שימוש במודמים של קוואלקום (אחרים מתבססים על מודמים של אינטל. בישראל משווקים הדגמים עם מודמי אינטל), ולכן אמורים להנות לכאורה ממהירות דומה לאלו של מכשירי האנדרואיד. עם זאת, אפל מגבילה את המהירות של דגמים עם מודמי קוואלקום ברמת התוכנה. לכאורה, כדי ליצור חוויית משתמש אחידה בקרב כל לקוחותיה.

 

 

 

מאפל נמסר בתגובה לבלומברג: "עם מהירויות של LTE-Advanced ומעבד A11 Bionic של אפל, המעבד החכם והעצמתי ביותר שאי פעם פותח לסמארטפון, אייפון 8, אייפון 8 פלוס ואייפון X מספקים חוויה אלחוטית מהירה להפליא שיכולה להתמודד בקלות עם המשימות התובעניות ביותר. עם עד 217 תדרי LTE, יותר מכל סמארטפון אחר בעולם, אייפונים אלו גם מספקים את כיסוי ה-LTE הגלובלי הטוב ביותר".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x