$
אפליקציות

באג בווטסאפ מחסל את חבילות הדאטה של הגולשים

מפתחים גילו ליקוי חמור בגרסאות האחרונות של אפליקציית הצ'ט הפופולרית, שגורם למנגנון גיבוי הקבצים לפעול בצורה לא מבוקרת. כך מתבזבזות חבילות גלישה תוך ימים ואף שעות. איך ניתן להימנע מהשפעת התקלה?

רפאל קאהאן 17:3019.07.18

באג שהתגלה באחת הגרסאות האחרונות של ווטסאפ גורם לאפליקציית הצ'ט לשתות במהירות את חבילת הדאטה של המשתמש; במספר מקרים, חיסלה ווטסאפ 5 גיגה-בייט של תעבורה בשעות ספורות.

 

 

הבאג אותר בידי אנשי אתר המפתחים WABetaInfo, שזיהה את מקורו: ליקוי בתוכנית הגיבוי של האפליקציה, שגורם לה להעלות מחדש את כל היסטוריית הצ'טים באופן אוטומטי.

  

 

זוללת דאטה. ווטסאפ זוללת דאטה. ווטסאפ צילום: שאטרסטוק

 

 

הבאג משפיע רק על משתמשים שהגדירו לאפליקציה לבצע גיבוי מידע אוטומטי דרך חיבור תקשורת סלולרית, ולא רק דרך חיבור WiFi. לבאג יש גרסה נוספת, בה העלאת המידע לא מתבצעת במלואה ונתקעת לקראת סופה - ואז מתחילה הפעולה מחדש, מה שפוגע גם בצריכת הדאטה וגם בזמן הסוללה.

 

בשלב הנוכחי אין פתרון למעט להמתין לתיקון הבאג בגרסה הבאה של ווטסאפ. התיקון היה כבר אמור להיות מוטמע בגרסה מיוחדת שהופצה ב-10 ביולי. אך מתברר שזו לא פתרה את הבעיה עבור כל המשתמשים.

 

 

 

אם אתם נתקלים בתופעה, דאגו לכבות את הגיבוי שנמצא תחת הגדרות>צ'ט>גיבוי צ'ט. פתרון אחר הוא לבצע גיבוי ידני בזמן שאתם מחוברים לחיבור ה-WiFi הביתי. ניתן לסמן זאת גם כאפשרות אוטומטית בהגדרות הגיבוי. כמו כן אפשר להעביר את תדירות הגיבוי לשבוע במקום כל יום - אלא אם כן אתם נדרשים לרוקן את היסטוריית החשבון שלכם בזמן קצר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x