$
חדשות טכנולוגיה

דו"ח IBM: הצמיחה נמשכה גם ברבעון השני

החברה הביסה את תחזיות האנליסטים ורשמה הכנסות של 20 מיליארד דולר - גידול של 4% בהכנסות בהשוואה לאשתקד; מדובר בצמיחה שנמשכת כבר שלושה רבעונים ברציפות, לאחר שש שנות הפסדים

שירות כלכליסט 11:3219.07.18

IBM פרסמה אמש (ד') את דו"ח הרבעון השני, שמציג המשך צמיחה בהכנסותיה - מגמה חיובית שנמשכת זה שלושה רבעונים ברציפות לאחר שש שנות הפסדים.

 

 

הכנסות החברה עמדו על 20 מיליארד דולר, צמיחה של 4% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. בכך, הביסה החברה את תחזיות האנליסטים, שצפו צמיחה של 19.85 מיליארד דולר. הצמיחה נמשכת גם ברמה הרבעונית: את הרבעון הראשון סיימה IBM עם רווח של 19.1 מיליארד דולר. הרווח הנקי עלה מ-2.33 מיליארד דולר ל-2.4 מיליארד דולר, או מ-2.48 ל-2.61 דולר למניה.

 

מחשב העל ווטסון מחשב העל ווטסון צילום: TechCrunch

 

 

הפעילות המצליחה ביותר של IBM היא פעילות הבינה המלאכותית - בראשה מחשב העל ווטסון - ושירותי הענן: ההכנסות מעסקים אלה צמחו ב-15% ל-10.1 מיליארד דולר ברבעון השני, והם מהווים יותר ממחצית המחזור הכולל של החברה.

 

 

 

מנכ"לית החברה, ג'יני רומטי, הסבירה שהצמיחה נבעה מההחלטה להתמקד בתחומי הענן והבינה המלאכותית ולדחוף אותם קדימה, תוך התרחקות מעסקי החומרה והתוכנה המסורתיים - תהליך שהחברה מבצעת בשנים אחרונות. נטישת העסקים המסורתיים מתבצעת באופן הדרגתי והתאמת תשתיות ופעולות IBM לטכנולוגיות חדשות מתבצעת באיטיות יחסית לראיית אנליסטים, באופן שעלול לאתגר את סבלנותם של בעלי המניות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x