$
חדשות טכנולוגיה

גוגל רומזת: הקנס יקשה עלינו להשאיר את אנדרואיד חינמית

יממה לאחר שהוטל על ענקית הטכנולוגיה קנס של 5.1 מיליארד דולר בגלל התנהגות בריונית בשוק מערכות ההפעלה, דוחה מנכ"ל החברה את הטענות. לדברי סונדאר פיצ'אי, אנדרואיד מתחרה ב-iOS ומעניקה חופש פעולה נרחב גם לרוכשים וגם ליצרנים

עומר כביר 10:3919.07.18

מנכ"ל גוגל, סונדאר פיצ'אי, רומז שהחלטת האיחוד האירופי לקנוס את גוגל ב-4.34 מיליארד יורו (5.1 מיליארד דולר) בעקבות ניצול לרעה של מעמדה בתחום מערכות ההפעלה למובייל יכולה לאלץ את החברה להפסיק להציע את אנדרואיד בחינם ליצרניות סמארטפונים.

 

 

"ההחלטה שולחת מסר ברור שלמערכות סגורות ויש עדיפות על פני פלטפורמות פתוחות", כתב בתגובה שפרסם בבלוג הרשמי של החברה.

 

סונדאר פיצ'אי סונדאר פיצ'אי צילום: אי פי איי

 

 

אתמול החליטה נציבת התחרותיות של האיחוד, מרגרט וסטאגר, לקנוס את גוגל אחרי שקבעה שהחברה ניצלה לרעה את שליטת אנדרואיד בשוק מערכות ההפעלה. לטענת האיחוד, קבעה גוגל מדיניות שחייבה יצרניות מכשירים להתקין מראש יישומים שלה ולהפוך את מנוע החיפוש שלה לברירת המחדל. מדובר בהתנהלות שמציבה בפני חברות כמו סמסונג ו-LG ברירה אנטי-תחרותית: להתקין את היישומים של גוגל או לאבד גישה לחנות האפליקציות פליי. בנוסף, החברה אסרה על יצרניות לעשות שימוש בגרסת אנדרואיד לא רשמית.

 

 

 

עתה, בתגובה רחבה שפרסם, תוקף פיצ'אי את ההחלטה. "ההחלטה מתעלמת מהעובדה שמכשירי אנדרואיד מתחרים עם מכשירי iOS", כתב, תוך שהוא עצמו מתעלם מהעבודה שליצרניות שאינן אפל אין ברירה אלא לעבוד עם אנדרואיד. "היא גם מפספסת את הבחירה הרחבה שאנדרואיד מספקת לאלפי יצרניות ומפעילות סלולר; למיליוני מפתחים אפליקציות בכל העולם; ולמיליארדי צרכנים שיכולים לרכוש סמארטפוני אנדרואיד זולים וחדשניים".

 

 

 

ביחס לטענות על חיוב החברות להתקין אפליקציות גוגל, כתב המנכ"ל: "כיום, בגלל אנדרואיד, טלפון טיפוסי מגיע עם עד 40 אפליקציות מותקנות מראש ממגוון מפתחים, לא רק מהחברה שממנה נרכש המכשיר. אם אתם מעדיפים אפליקציות אחרות - או דפדפנים, או מנועי חיפוש - אפשר בקלות למחוק אותן ולבחור אחרות. משתמש אנדרואיד טיפוסי יתקין בטלפון שלו כ-50 אפליקציות. בשנה שעברה, 94 מיליארד אפליקציות הורדו מחנות פליי. הדפדפנים אופרה מיני ופיירפוקס הורדו יותר מ-100 מיליון פעמים, הדפדפן UC Browser יותר מ-500 מיליון פעמים".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x