$
הייטק והון סיכון

יזמי חברת Replay מקימים את XTEND, מיזם מציאות מדומה חדש

החברה מפתחת טכנולוגיה לשילוב בין מציאות מוגברת ומציאות מדומה, באופן שיאפשר שיתוף חוויות ספורטיביות ואישיות בממשק דמוי משחק, בסיוע רחפנים. זהו המיזם השלישי של ארבעת מייסדי ריפליי, שנמכרה לאינטל ב-175 מיליון דולר

מאיר אורבך 15:4917.07.18

יזמי חברת Replay מקימים חברה חדשה: ל"כלכליסט" נודע כי האחים אביב ומתאו שפירא, מייסדי החברה שנמכרה לאינטל, עוברים למיזם הבא - אקסטנד (XTEND), וגייסו עבורו מיליוני דולרים בודדים מ-TAU ונצ'רס של אוני' ת"א, ומספר משקיעים פרטיים.

 

 

חברת אקסטנד, שהוקמה ביולי האחרון, עוסקת בקטגוריית מציאות מדומה שמכונה XR או Extended Reality. הכוונה לשילוב בין מציאות מוגברת ומדומה, בצורה שמזכירה את תקן MR של מיקרוסופט. הרעיון הוא לשלב אלמנטים וירטואליים בתוך תצוגת תמונה אמיתית, שיכולה להגיע מסביבת המשתמש או ממשתמשים אחרים, ומאפשרת לחוות למשל, מה שעובר על נהג מירוצים בזמן תחרות או טייס בזמן המראה.

 

 

חותרים עם משקפי מציאות מוגברת חותרים עם משקפי מציאות מוגברת צילום: XTEND

 

 

ארבעת היזמים של אקסטנד רוצים להביא את חווית ה-XR לעולמות תוכן שונים ומגוונים, ומפתחים אפליקציה שמבוססת על רחפנים ומציאות מוגברת לעולמות הקולנוע ומשחקי המחשב. למשל, היא תאפשר למי שחותר על חסקה לראות את עצמו מבחוץ דרך רחפן ובעצם לדמות את פעילותו האמיתית למשחק וידאו. הטכנולוגיה תחבר בין עולמות שונים כביטחון, צילום מקצועי, חוויית משתמש ועוד, כדי ליצור ממשק ותצוגה מתאימים וחוויית מציאות מדומה ייחודית.

 

זהו הסטארט-אפ השלישי של האחים מתאו שעוסק בתחום המציאות המדומה והמוגברת: ב-2011, הוקמה ריפליי שהתבססה על אותה טכנולוגיה לבניית פורמט וידאו תלת ממדי באמצעותו יכולים המשתמשים להכנס לתוך הסרט ולחוות אותו מכל זווית אפשרית. הטכנולוגיה כבשה את שוק תכני הספורט ואומצה בידי ליגות כ-NBA וה-NFL, האולימפיאדה ועוד. ב-2016 רכשה אינטל את ריפליי ב-175 מיליון דולר.

 

 

 

"לכל אחד מאתנו יש חלום עוד מילדות לעוף", אמר אביב שפירא, ממייסדי החברה. "באמצעות הטכנולוגיה שאנו מפתחים נוכל להגשים את החלום הזה עבור המשתמשים בדרך המציאותית ביותר שיש". נמרוד כהן, שותף מנהל ב-TAU ונצ'רס הוסיף: "אנחנו גאים להצטרף כבר בתחילת הדרך ליזמים מוכשרים שהוכיחו את עצמם ביכולת להביא את הטכנולוגיה שלהם לשוק הבינלאומי. הטכנולוגיה של אקסטנד היא מעבר לכל דמיון ואני בטוחים שהיא תהפוך למובילה עולמית בתחומה".

 

לאחרונה הצטרפה החברה לתכנית ההאצה שנקראת The Xcelerator, תכנית ראשונה מסוגה של השב"כ ו-TAU ונצ'רס.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x