שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

סחר מקוון: וולמארט מגייסת את מיקרוסופט למלחמה באמזון

ענקית התוכנה תסייע לענקית הקמעונאות להשיג ולנתח יותר מידע על הצרכנים, כדי לשפר מהלכי שיווק ומכירות ולהתחזק מול חנות אמזון. מיקרוסופט תרווה נחת מהעסקה, שתוכל לשפר את מעמדה מול אמזון בזירת שירותי הענן הארגוניים

רפאל קאהאן 16:2317.07.18

וולמארט אישרה היום (ג') שחתמה על הסכם שיתוף פעולה עם מיקרוסופט. ההסכם שתוקפו 5 שנים מיועד לשלב את כלי הענן של ענקית התוכנה בעסקי הקמעונאות המקוונים של וולמארט. בדרך זו מנסה האחרונה לשפר עמדות בקרב עם אמזון על כיסו של הצרכן.

 

 

על פי ההודעה המשותפת של שתי החברות זה יאפשר לוולמארט "ליהנות מהרוחב והעומק של יכולת המחשוב של מיקרוסופט". במילים אחרות, וולמארט מתכננת לעשות שימוש באמצעים המתקדמים ביותר שיש בארסנל של שותפתה, בראשם פלטפורמת הענן שלה. אמזון, יריבתן הגדולה, נעזרת אף היא בפלטפורמת ענן כדי לטייב עסקאות ולייעל את פעילותה, כמו גם לספק שירותי ענן ללקוחות חיצוניים רבים.

 

סניף וולמארט סניף וולמארט צילום: אי פי איי

 

 

הסיבה לשיתוף הפעולה הזה היא שמידע הוא הדלק של עולם הקמעונאות המקוונת. "צריך להבין שחברות מנסות כיום להבין מי הלקוח שלהן", אמר ל"כלכליסט" רונן שוורץ, סגן נשיא בכיר בחברת אינפורמטיקה שמתמחה בתחום הדאטה. "הן מגייסות לשם כך את כל ערוצי התקשורת עם הלקוח בשילוב עם מידע מרשתות חברתיות וערוצים חיצוניים. יש חברות שבונות פרופילים של לקוחות אפילו בגיל 4 עד 10, וזאת מתוך הנחה שבהמשך המידע שנאסף עליהם יאפשר ליצור מהם לקוח משלם בטווח הארוך".

 

שיתוף הפעולה עם וולמארט גם משתלם עבור מיקרוסופט: מחקר שפורסם לפני מספר ימים על ידי גולדמן סאקס מראה שמיקרוסופט סוגרת את הפער מול אמזון ושארגונים רבים עוברים אליה.

 

על פי הנתונים שפורסמו מהמחקר, שנערך בקרב כ-100 סמנכ"לי מידע בחברות עם מחזור של יותר ממיליארד דולר בשנה, כמחצית מהם צפו שישתמשו בשנה הקרובה בשירותי Azure של מיקרוסופט. המחצית השנייה ענתה שאמזון צפויה להיות הספקית המועדפת. אם משלבים שירותי תוכנה ארגוניים בנוסף לשירותי תשתית ענן, אחוז המתעניינים במיקרוסופט עובר ל-77% לעומת 72% שהתעניינו באמזון AWS.

 

מנכ"ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלה מנכ"ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלה

 

 

לאמזון יש שליטה טובה על המידע שבידיה. היא מספקת שירותים מקוונים כגון תוכן ושירותי אחסון, פיננסים דרך כרטיסי אשראי וכעת אפילו נכנסה לתחום הבריאות. בנוסף, היא יודעת לסווג היטב את לקוחותיה בהתאם לאופי הפעילות שלהם באתר שלה - למשל, היא יודעת מתי נולד ללקוח ילד, מתי הוא כנראה עובר דירה ומה מצבו הפיננסי בעזרת הגישה שלה לדירוג האשראי שלו. כל זה מאפשר לה להתאים את חוויית המכירה ולהציע בדיוק רב למדי את המוצר המתאים ולקבל סיכוי גבוה לסגירת עסקה.

 

לוולמארט אין את התשתית הזו והיא תנסה לקבל אותה ממיקרוסופט. יש לה מידע בזכות רשת החנויות הענפה שלה, והיא נהנית מיכולת מיקוח גבוהה מול ספקי צד שלישי, כך שהיא יכולה לשבור את מחירי השוק. לעומתה, אמזון אינה נהנית מהכנסות גבוהות בפלח הקמעונאות ורוב הכנסותיה מגיעות משירותי הענן שלה. אם וולמארט תצליח לגרום לאמזון להפסדים במכירות היא עשויה להשיג את מטרתה ולערער אותה ממעמדה.

 

 

 

אמזון נמצאת כעת במצב רגיש מהרגיל: ההודעה של וולמארט ומיקרוסופט הגיעה במקביל לקריסה של אתריה לאחר עומסים שנגרמו מהתנפלות של לקוחות על הנחות הפריים דיי. מדובר בפעם השנייה שזה קורה לאחר שבשנה שעברה נרשמו אירועים דומים באותה תקופה. מכיוון שאמזון נשענת על התשתית של AWS - מדובר בעקיפין בכשלון של מערך מחשוב הענן שלה. לא יחסי ציבור טובים ללקוחות ארגוניים חיצוניים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x