$
הייטק והון סיכון

סיילספורס קונה את Datorama מת"א ביותר מ-800 מיליון דולר

החברה פיתחה טכנולוגיה לאופטימיזציית קמפיינים פרסומיים, שמאפשרת לגורמי שיווק ופרסום לקבל תובנות מהירות על יעילות הקמפיין. החברה, שהוקמה בידי רן שריג ואפי כהן ב-2012, גייסה עד כה כ-50 מיליון דולר מקרנות כלייטספיד ואינוביישן אנדוורס של אריק שמידט

מאיר אורבך 16:1016.07.18

אקזיט ישראלי ענק: חברת סיילספורס הודיעה שתרכוש את דאטורמה (Datorama) ביותר מ-800 מיליון דולר. החברה הישראלית, שנוסדה ב-2012 על ידי אפי כהן ורן שריג, פעילה מ-17 ערים בעולם, אך מרכז הפיתוח שלה יושב בישראל. היא גייסה עד כה כ-50 מיליון דולר מקרנות כלייטספיד ואינוביישן אנדוורס של אריק שמידט.

 

 

מטה ההנהלה נמצא בניו יורק ויש לה משרדים גדולים נוספים בטוקיו ובלונדון. עד כה היא גייסה כ-50 מיליון דולר משורה של קרנות מובילות, בהן לייטספיד ואינוביישן אנדוורס.

 

אפי כהן ורן שריג, מייסדי דאטורמה אפי כהן ורן שריג, מייסדי דאטורמה צילום: עמית שעל

 

 

החברה פיתחה טכנולוגיה לאופטימיזציית קמפיינים פרסומיים, שמאפשרת לגורמי שיווק ופרסום לקבל תובנות מהירות על יעילות הקמפיין. המוצר של דאטורמה נועד לפתור בעיה משמעותית של מנהלי שיווק: מחלקות שונות בחברות עובדות עם כלים ותוכנות שונות, וקשה לאחד את כל המידע הזה לכדי לתובנות. הפלטפורמה של דאטורמה מאפשרת ללכד את המידע ולשאוב אותו אל כלי השיווק שלה, ולייעל משמעותית קמפיינים.

 

ב-2017 הכפילה החברה את מצבת כוח האדם שלה ואת הכנסותיה. הצמיחה בגודלה לא נבעה מגיוס כספים, אלא משיפור בתוצאות העסקיות והרחבת הפעילות למדינות נוספות. בדאטורמה מעריכים שבקרוב יגיעו ליעד של מכירות ב-100 מיליון דולר בשנה. בנוסף, צפויה החברה להרחיב את קו המוצרים שלה באופן משמעותי, מה שיאפשר לה גישה לערוצי שיווק נוספים.

 

 

 

החברה עברה לאחרונה למשרדים חדשים במגדלי אלון החדשים סמוך לדרך השלום בת"א. היא שכרה את קומות 10 ו-11 במבנה, בשטח כולל של 3,000 מ"ר. החוזה נחתם ל-5 שנים עם אופציה ל-5 שנים נוספות, בדמי שכירות של 5 מיליון שקל בשנה.

 

דרור ברמן, שותף מייסד באינוביישן אנדוורס, המשקיעה המרכזית בחברה מסר: "אנחנו גאים בצוות המצוין של דאטורמה שבנה חברה מדהימה בקנה מידה עולמי והוביל אותה לאחת הרכישות המשמעותיות בישראל אי פעם. מדובר באקזיט מיוחד, שכן דאטורמה היא אחת החברות שבנו עסק עם הכנסות משמעותיות וגדילה בקצב יוצא דופן ומרשים בכל קנה מידה. כל זאת בצניעות ועם תרבות ארגונית מדהימה. זו גם הפעם הראשונה שצמחה בישראל חברה במודל SAAS בסדר גודל כל כך משמעותי. הרכישה תייצר בישראל מרכז פיתוח עולמי לחברת סיילספורס. אנו משוכנעים כי בטווח הארוך ייצאו מכאן עוד הרבה יזמים משמעותיים שיובילו את הדור הבא של הסטארט אפים בישראל".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x