$
הייטק והון סיכון

חברת Mantis Vision גייסה 55 מיליון דולר

החברה, שפיתחה טכנולוגיות לצילום וחישה בתלת ממד ליישומי מובייל ששולבה במכשירי שיאומי, צפויה להכפיל את מספר עובדיה. סבב הגיוס בוצע בהובלת קרן קטליסט של סמסונג וחברת לואנמאי קוונטום

מאיר אורבך 09:0016.07.18

חברת מנטיס ויז'ן (Mantis Vision), גייסה 55 מיליון דולר. הגיוס יסייע לחברה להעמיק את אחיזתה בשוק האסייתי ובסין בפרט, להמשך פיתוח טכנולוגי של מוצרי החברה, וכן להכפלת מצבת העובדים שלה.

 

 

את הגיוס הובילה Samsung Catalyst Fund, שהובילה גם את הסבב הקודם, חברת לואנמאי קוונטום (Luenmai Quantum) הסינית ומשקיע נוסף שהחברה אינה חושפת. שאר משקיע החברה לא השתתפו בגיוס הנוכחי.  סך ההשקעות בחברה, כולל הגיוס הנוכחי, עומד על 83 מיליון דולר.

 

 

המוצר של מנטיס: סריקת 3D באיכות גבוהה במיוחד המוצר של מנטיס: סריקת 3D באיכות גבוהה במיוחד

 

 

בשיחה עם "כלכליסט" הסביר מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה, גור אריה ביתן, שחלק מהמשקיעים לא הצטרפו לגיוס משום שלא רצו לגייס מעבר לסכום הנוכחי. הוא גם סירב להתייחס לשאלת שיתוף הפעולה של מנטיס עם סמסונג, שלפי מקורות בחו"ל יישא פרי במכשיר הגלקסי S10 של השנה הבאה. "אנחנו רוצים ליצור באמצעות השותפות בסין קפיצת דרך משמעותית", אמר.

 

מנטיס ויז'ן מתמחה בפיתוח וייצור טכנולוגיות לצילום וחישה בתלת ממד למגוון שימושים - ממצלמות לסמארטפונים ועד יישומים לאולפני 3D מקצועיים וסורקי 3D תעשייתים. הגיוס הנוכחי ישמש להגברת מאמצי השיווק והמו"פ של החברה על ידי פיתוח ושדרוג יכולות הסריקה של מוצריה. רק לפני מספר שבועות הודיעה החברה על שת"פ עם חברת שיאומי הסינית והטמעת מצלמת תלת הממד שפיתחה בסמארטפון הדגל Mi8.

 

החברה הודיעה שבכוונתה להכפיל את מספר עובדיה עד סוף 2020; כיום היא מעסיקה כ-160 איש בישראל, סלובקיה, סין וארה"ב. היא תגייס מומחי מכירות ופיתוח עסקי, מפתחים בתחומי החומרה והתוכנה, אנשי מו"פ, מהנדסי מצלמות ועוד.

 

מכשיר ה-Mi8 של שיאומי מכשיר ה-Mi8 של שיאומי צילום: צילומי מסך משידור אירוע של Xiaomi

 

 

במקביל לגיוס, חשפו מנטיס ולואנמאי קוונטום מיזם משותף בשם MantisVision Technologies, שיסייע בחדירה וביסוס מעמדה של החברה בשוק הסיני. המיזם כבר פעיל במדינה, ממשרדים בבייג'ינג ובשנגחאי. 

 

 

  

לדברי סו צ'ונג קיונג, מנכ"ל ויו"ר חברת Luenmei Quantum : "חברת לואנמאי קוונטום עוקבת אחר עולם ההייטק הישראלי, המייצר טכנולוגיה יוצאת דופן כבר שנים רבות. טכנולוגיית תלת-הממד המתקדמת והוורסטילית של מנטיס ויז'ן הינה הטובה והנוחה ביותר ליישום על גבי טלפונים חכמים, פרוטוקולי אבטחה דוגמת FaceID, וכן גם בתעשיות הבידור בשלל תצורותיהן. מצאנו כי חברת מנטיס ויז'ן הינה השותפה הנכונה בשבילנו לסייע בקידום חדשנות ברחבי העולם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x