$
אינטרנט

דפדפן כרום יתחיל לשתות 13% יותר זיכרון, יאט מחשבים אף יותר

גוגל הודיעה שהגרסה הבאה של הדפדפן הפופולרי - שידוע לשמצה בהיותו זללן זיכרון - תצריך יותר משאבי מערכת לפעולתה, מה שישפיע בצורה בולטת על ביצועי המחשב. זאת, כתוצאה משינויים שערכה החברה כדי להתמודד עם פרצות אבטחה חמורות

רפאל קאהאן 21:3315.07.18

דפדפן הכרום של גוגל, הפופולרי מסוגו בעולם, הוא זללן גדול של משאבי מערכת ובעיקר זיכרון פעולה (RAM). עתה מודיעה גוגל שהגרסאות הבאות שלו יהיו רעבות אף יותר: בהודעה שפרסמה בבלוג הרשמי שלה עדכנה שצריכת המשאבים של הדפדפן תעלה בכ-13%.

 

 

תהיה לכך השפעה משמעותית ביותר על ביצועי מחשבים ישנים יחסית, בעלי זיכרון פעולה של 4 גיגה-בייט. לטענת גוגל, השינוי הוא הכרחי, ובוצע בשל צורך להתמודד עם פרצות האבטחה מלטדאון וספקטר, שהתגלו בכל מעבדי המחשבים והמובייל ויצרו משבר שבבים עולמי.

 

 

מפחדים מההאקרים, אז גולשים לאט. כרום מפחדים מההאקרים, אז גולשים לאט. כרום צילום: Daily Express

 

 

הפרצות חושפות את המכשירים לחדירה של האקרים וגניבת מידע, ותיקון הליקוי מוטל במידה רבה גם על חברות תוכנה למיניהן. הגרסה החדשה של כרום היא למחשבים בלבד, בשלב זה; לגוגל יש גם גרסה לסמארטפונים, שעדיין לא הושקה. יש להניח שהחברה מנסה לייעל אותה, שכן לטלפונים חכמים יש פחות זיכרון פעולה, מה שיגרור פגיעה משמעותית מאוד בביצועיהם.

 

לצד משבר השבבים העולמי, תנסה הגרסה החדשה של כרום להתמודד גם עם איומי אבטחה אחרים. תהיה לו יכולת להפריד בין תהליכים שמציגים אתר לגולש, כדי לגלות האם מותקן בו כלי זדוני. הפרדת התהליכים מוסיפה פעולת רקע קבועה לדפדפן, ותובעת יותר זיכרון מבעבר.

 

 

 

גוגל לא תאפשר לבטל את המהלך: 99% מהגולשים יקבלו את הגרסה החדשה כפי שהיא, בעוד אחוז בודד ישמש כקבוצת ביקורת עבור מפתחי החברה. עבור חברות כמיקרוסופט, מוזילה ואפל מדובר בהזדמנות חשובה: הדפדפנים שלהן מציגים ביצועים דומים ואבטחה טובה לא פחות, מבלי לגרום לשחיקה כה גדולה במשאבי המחשב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x