$
חדשות טכנולוגיה

פורשים כנף: אלפבית הופכת את מיזמי הבלונים והרחפנים לחברות

פרויקט Loon נועד להבאת קישוריות אינטרנט לאזורי אסון ושטחים מבודדים ואילו פרויקט Wing נועד לפתח רחפן משלוחים אוטונומי. שניהם צמחו במעבדות X של החברה, ועתה יתחילו לפעול כחברות עצמאיות

עומר כביר 10:2612.07.18
תעודת בגרות: אלפבית מבצעת ספין-אוף לפרויקט בלוני האינטרנט Loon ולפרויקט רחפני המשלוחים Wing, שיפעלו מעתה כשתי חברות עצמאיות – כך הודיעה אתמול (ד')החברה.

 

 

שני הפרויקטים פעלו עד עתה תחת X, החברה הבת לפיתוחים מפתיעים שפוצלה מגוגל עם הקמת אלפבית. פרויקט לון החל לפעול בחשאיות ב-2011 ונחשף רשמית שנתיים מאוחר יותר. במסגרתו, נעשה שימוש בבלוני הליום שמרחפים בשכבות העליונות של האטמוספירה כדי לספק חיבור לאינטרנט למקומות מרוחקים ונטולי תשתית פיזית. פיילוטים שונים נערכו בניו זילנד, ואחרי שההוריקן מריה החריב את התשתיות של פורטו ריקו בשנה שעברה נפרסו מעל לאי בלונים כדי לספק חיבור חירום לאזורים שספגו את הפגיעה הקשה ביותר.

 

גוגל Loon גוגל Loon

 

 

פרויקט ווינג, שנחשף ב-2014, עוסק בפיתוח רחפני משלוחים למטרות מגוונות. הניסויים שנערכו במסגרת פרויקט זה כללו אספקת מהירה של מכשירי דפיברילציה בעת מקרי חירום כמו התקף לב, במטרה לספק סיוע מהיר עוד לפני הגעת האמבולנס, ומשלוח ארוחות צהריים לסטודנטים בוורג'יניה טק.

 

רחפן גוגל Wing רחפן גוגל Wing

 

 

עתה סבורים באלפבית שהפרויקטים הגיעו לבשלות מספקת כדי לאפשר להם להפוך לחברות עצמאיות. "במובנים רבים, הם מייצגים את הדרך של צוותי X להצלחה", כתב מנכ"ל X, ד"ר אסטרו טלר, בפוסט שפרסם בחשבון המדיום של החברה. "המסע צפוי רק לעתים נדירות, אבל זה תמיד מדהים לגלות את התעוזה, האומץ והנכונות ללמוד ולהיאבק כדי להפוך את הבלתי-אפשרי לאפשרי. היום, בניגוד ליום לידתם, לון ו-ווינג כבר לא נראים כמו פרויקטים משוגעים. ותודות לשנים של עבודה קשה ומבדקים בלתי-פוסקים בעולם האמיתי, הם הופכים לשתי חברות עצמאיות בתוך אלפבית".

 

 

 

למנכ"ל לון ימונה אלאסטייר ווסטגארת' ובראש ווינג יעמוד ג'יימס רייאן. "שתי החברות ימשיכו במשימות שהחלו ב-X", הוסיף טלר. "לון תעבוד עם ספקי מובייל בכל העולם כדי להביא חיבור לאינטרנט לאנשים לא מחוברים. ווינג בונה מערכת משלוחי רחפנים שתשפר את המהירות, העלות והאימפקט הסביבתי של הובלת סחורות".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x