$
חדשות טכנולוגיה

פייסבוק תקבל קנס זעום בבריטניה על מחדל קיימברידג' אנליטיקה

החברה תידרש לשלם חצי מיליון פאונד בידי רשות הגנת הפרטיות בממלכה המאוחדת, על שלא מנעה מחברת הייעוץ הפוליטי מלהשיג מידע אישי ולתמרן את הציבור הבריטי. יהיה זה הקנס הראשון שיוטל על פייסבוק בפרשה זו, שעדיין נחקרת בבריטניה ובארה"ב

ניצן סדן 11:3611.07.18

פייסבוק תתחיל לשלם על אוזלת ידה במניעת תמרון דעת הקהל שביצעה דרכה חברת קיימברידג' אנליטיקה: משרד נציבת הגנת הפרטיות בבריטניה יטיל על הרשת החברתית קנס של חצי מיליון פאונד.

 

 

 

לראיית הרשות, מדובר באיום רב משמעות, שכן הקנס הוא הגבוה ביותר שבכוחה להטיל על החברה. נציבת הפרטיות, אליזבת דנהאם, מסרה שהעונש "מעביר מסר ברור שמדובר בנושא משמעותי, במויחד כשמסתכלים על היקפה והשפעתה של דליפת מידע שכזו". אבל פייסבוק, ששוויה מוערך ב-445 מיליארד פאונד, כנראה לא תתרגש מהמהלך.

 

אנשי נציבות הגנת הפרטיות פושטים על משרדי קיימברידג' אנליטיקה אנשי נציבות הגנת הפרטיות פושטים על משרדי קיימברידג' אנליטיקה צילום: אם סי טי

 

 

הנציבה האשימה את פייסבוק שהתרשלה בהגנה על מידע פרטי שברשותה, מידע ששימש להטיית מהלכים פוליטיים בבריטניה כהצבעת הברקזיט. דנהאם סיפרה שמשרדה הוא שמוביל את חקירות פרשת קיימברידג' אנליטיקה באירופה, ושרוב המידע שדלף היה ממשתמשים אמריקאיים ובריטיים.

 

 

 

פייסבוק תוכל לערער על העונש, ולהמתיק אותו לפני שיוטל באופן רשמי. ארין איגן, מנהלת תחום הפרטיות בפייסבוק, מסרה בתגובה לסוכנות בלומברג: "כפי שאמרנו בעבר, היינו צריכים לעשות יותר ולחקור את הטענות לגבי קיימברידג' אנליטיקה עוד ב-2015. אנו עובדים בצמוד למשרד הגנת הפרטיות, כפי שאנו עושים עם הרשויות בארצות הברית ובמדינות נוספות. אנו בוחנים את החלטת המשרד ונפרסם בקרוב את תגובתנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x