$
חדשות טכנולוגיה

סרגיי ברין מודה: "גוגל פספסה את רכבת הבלוקצ'יין"

מייסד ענקית הטכנולוגיה סיפר שהיא החמיצה את ההזדמנות להוביל את טרנד המטבעות הווירטואליים, ושהפך בעצמו למשקיע בקריפטו בסיוע בנו. ואולם, הסביר ברין שגוגל לא ויתרה על התחום, ומעבדותיה החשאיות חוקרות אותו בקדחתנות

רפאל קאהאן 16:1510.07.18

מייסד גוגל, סרגיי ברין, הודה במהלך כנס במרוקו שהחברה שלו פספסה את טרנד הבלוקצ'יין. "ככל הנראה כבר נכשלנו בלהוביל את התחום", אמר ברין, אך הוסיף שהחברה לא ויתרה על הבלוקצ'יין, וחטיבת המחקר X עומלת על פיתוח דרכים חדשות להשתמש בטכנולוגיה.

 

 

ואולם, ברין הודה שאינו מתמצא בתחום ושמי שדחף אותו לכיוון הבלוקצ'יין היה בנו. "לפני שנתיים הבן שלי התעקש שאנחנו צריכים מחשב גיימינג חדש", סיפר. "הוא הסכים לרכישה בתנאי שיוכל להשמיש את המחשב כמערך לכריית מטבעות קריפטו".

 

סרגיי ברין סרגיי ברין צילום: אי פי איי

 

 

מייסד גוגל סיפר שהוא וילדו בחרו להתמקד במטבע האת'ריום, וכרו סכומים קטנים של סנטים ודולרים בודדים. לדבריו, ההתנסות הזו הובילה אותו להתעמק בטכנולוגיית הבלוקצ'יין וכיום הוא מוצא אותה מרתקת. לא ברור איך יתורגם העניין האישי של ברין בבלוקצ'יין למוצרים ושירותים - או מה מתבשל במעבדות גוגל X. החברה לא השיקה עדיין כלי בלוקצ'יין ולמעשה, אף אסרה לאחרונה על פרסום מיזמי קריפטו והנפקות ICO בפלטפורמת הפרסום שלה.

 

 

 

הבלוקצ'יין הפך בשנה האחרונה לדבר החם בקרב חברות הטכנולוגיה, למרות שאין עדיין ביקוש אמיתי לפתרונות שהטכנולוגיה מציעה. ברין, כמו רבים אחרים, הודה שנחשף לתחום דרך עולם הקריפטו שהוא נישה צרה אחת בתחום הבלוקצ'יין. אפשר לתהות כיצד יזם בעל חזון כברין מצא עניין בתחום רק לאחר ששיחק עם כריית מטבעות וירטואליים ולא מתוך מחשבה עסקית שתייצר ערך למשתמש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x