חדשות טכנולוגיה

נלחמת בפייק ניוז? טוויטר הקפיאה כ-70 מיליון חשבונות בחודשיים

לדברי הרשת החברתית, "בזכות שיפורים טכנולוגיים, אנו מסירים כעת 214% יותר חשבונות מדי שנה בגין הפרת מדיניות הספאם שלנו"; אנליסט: "קשה להאמין ש-70 מיליון חשבונות היו נגועים, בעת שלטוויטר יש רק 336 מיליון חשבונות פעילים בחודש"

שירות כלכליסט 14:4107.07.18
טוויטר הקפיאה יותר ממיליון חשבונות משתמשים מדי יום בחודשים האחרונים על מנת להפחית את זרם המידע השקרי שעובר בפלטפורמה, כך מדווח "הוושינגטון פוסט".

 

טוויטר ורשתות חברתיות אחרות כמו פייסבוק, נמצאות לאחרונה תחת עינם הבוחנת של המחוקק האמריקאי ורגולטורים בינלאומיים בעקבות פעולתם הנרפית למניעת פרסומם של תכנים שקריים.

 

החברות המפעילות את הפלטפורמות נוקטות כעת צעדים כמו מחיקת חשבונות משתמשים, הצגת עדכונים, ופיקוח אקטיבי על תוכן במטרה למזער את הפגיעה במשתמשים. על פי הדיווח של "הוושינגטון פוסט", מחקה טוויטר כ-70 מיליון חשבונות בחודשים מאי ויוני, וממשיכה באותו קצב גם ביולי. "קשה להאמין ש-70 מיליון חשבונות היו נגועים, בעת שלטוויטר יש רק 336 מיליון חשבונות פעילים בחודש", אמר מייקל פכטר, אנליסט בחברת Wedbush.

 

מספר המשתמשים הפעילים של טוויטר צפוי היה לגדול בכמעט 3% ל-337.06 מיליון ברבעון השני של השנה. פכטר הוסיף שלדעתו "חלק גדול מהחשבונות שנמחקו היו רדומים... ולא צריכה להיות לזה השפעה רצינית על החברה".

 

אך על פי מקור אחר של "הוושינגטון פוסט", המחיקה האגרסיבית של חשבונות לא רצוייים עשויה להביא לירידה לא שכיחה במספר המשתמשים החודשי ברבעון השני. "בזכות שיפורים טכנולוגיים ותהליכים שאירעו בשנה האחרונה, אנו מסירים כעת 214% יותר חשבונות מדי שנה בגין הפרת מדיניות הספאם שלנו", כך מסרה טוויטר בבלוג שפורסם בחודש שעבר.

 

במאי זיהתה ובדקה החברה יותר מ-9.9 מיליון חשבונות "ספאמרים פוטנציאליים" מדי שבוע, לעומת 6.4 מיליון בשבוע בדצמבר 2017.

 

 

טוויטר טוויטר צילום: שאטרסטוק

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x