$
אינטרנט

גוגל: אנו בוררים בקפידה את מי שמקבל גישה לג'ימייל שלכם

לאחר שנודע שהחברה נותנת למאות ארגונים לקרוא מיילים של משתמשים על אף שהבטיחה לפני כשנה וחצי שלא תאפשר זאת, עוברת גוגל למגננה ומנסה להרגיע; לטענתה, היא בוחנת בשבע עיניים כל מפתח שמקבל גישה לחשבונות

רפאל קאהאן 16:0304.07.18

גוגל הגיבה אתמול (ג') לדיווחים על כך שהיא מאפשרת לחברות לקרוא מיילים של משתמשי ג'ימייל - על אף שהבטיחה לפני שנה וחצי שתחדל זאת. בפוסט שפורסם בבלוג החברה הוסבר הגישה למידע מוענקת רק לאחר תהליך ארוך ומעמיק. במהלכו, מעריכה גוגל כיצד המפתחים החיצוניים יעשו שימוש במידע אליו יקבלו גישה.

 

 

עוד מצוינים בפוסט האמצעים והדרכים שעומדים לשימושם של משתמשי חבילת G suite הארגוניים או הפרטיים כדי לצמצם את החשיפה של המידע לעיניים לא רצויות. מדובר בצעדים מוכרים כגון בדיקת הרשאות הגישה שהמשתמש מעניק לכל אפליקציה או שירות מקוון ושימוש בכלי בדיקת מצב האבטחה בחשבון של המשתמש.

 

חשוף לגורמי צד שלישי. ג'ימייל חשוף לגורמי צד שלישי. ג'ימייל

 

 

גוגל לא עשתה כאן פעולה בלתי חוקית; הציבור פשוט נחשף לנוהל מאוד נפוץ, שקיומו נשמר בדיסקרטיות מרשימה. אבל כמו במקרה של פייסבוק ופרשת קיימברידג' אנליטיקה, על גוגל לשכנע את הציבור שהיא שומרת על המידע שמועבר דרך ג'ימייל, אם ברצונה להימנע מנטישת משתמשים.

 

החברה חוזרת ומדגישה שהיא לא מעוניינת לקרוא את המיילים של המשתמשים העסקיים - ובאותה, נשימה, מוסיפה שהיא כבר לא ממקדת פרסומות למשתמשים פרטיים בג'ימייל על בסיס נבירה בתוכן המיילים שלהם. ואולם, היא עדיין מספקת גישה למיילים שלנו עבור חברות שונות - חברות שאין לנו דרך לדעת מי הן או מה יעשו עם המידע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x