$
חדשות טכנולוגיה

מתקרבים לקצה: HTC תפטר רבע מעובדיה

יצרנית המובייל הטייוואנית, שרושמת הפסדים מזה שנים, מבצעת תהליך קיצוץ רוחבי במהלכו תפטר 1,500 מ-6,450 עובדיה. יתכן שההנהלה תמכור את פעילות הייצור לחברות אחרות, אך יתכן שכבר מאוחר מכדי להציל את היצרנית, שבעבר עמדה בפסגת שוק האנדרואיד

רפאל קאהאן 16:5902.07.18

יצרנית הסמארטפונים הטייוואנית HTC תפטר כ-1,500 עובדים מתוך כוח העבודה הגלובלי שלה, שמונה על פי דיווח של עיתון UDN המקומי כ-6,450 עובדים. על פי דיווח של רויטרס, הפיטורים אמורים לאפשר להנהלה לייעל את משאביה כדי להתמודד עם ההתרסקות הדרמטית במכירות.

 

 

רוב העובדים שיפוטרו הם פועלי ייצור במפעל ההרכבה המקומי שלה. יכול מאוד להיות שהחברה שוקלת למכור את קו הייצור לחברה אחרת או להעמיד אותו לרשות חברות אחרות. לא ברור האם מדובר בתכנית שאמורה להציל את החברה או ניסיון לדחות את קיצה. בסך הכל, ל-HTC יש עדיין מספר יתרונות שמאפשרים לה להכניס כסף כגון תיק פטנטים נרחב, התמחות בסאונד ועיבוד תמונה בסמארטפונים ופעילות מציאות מדומה שזוכה לפופולריות בקרב גיימרים בעולם.

 

מכשיר ה-U12 של HTC מכשיר ה-U12 של HTC צילום: HTC

 

 

 

כיום HTC מתמקדת בשני אפיקים, VR וסמארטפונים. עסקיה בשני התחומים מופרדים ברמת ההנהלה והתפעול. עם זאת מסתמן שכחלק ממהלך ההתייעלות היא תשלב את שתי החטיבות, מה שאומר שהיא עשויה לפטר עוד עובדים.

 

 

 

בשנה שעברה מכרה HTC את חטיבת הפיקסל שלה לגוגל ב-1.1 מיליארד דולר. החטיבה היא שעיצבה את מכשירי סדרת העילית של מפתחת אנדרואיד. כעת לא ברור מה עתידה בתחום הסמארטפונים. מכשיריה תמיד נחשבו כפורצי דרך ואיכותיים - אך מחיר גבוה, שיווק קלוקל וזמינות עולמית מוגבלת הביאו אותה למצבה הנוכחי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x