$
מכשירים ומדריכים

הטלפון ההיברידי של מיקרוסופט קורם עור וגידים, ייחשף השנה

מיזם הסרפס פון, סמארטפון בעל מסך מתקפל שיכול לתפקד גם כטאבלט וכלפטופ זעיר, נמצא בפיתוח מתקדם. לפי מידע פנימי של מיקרוסופט שדלף, מבקשת החברה לברוא קטגוריית מוצר שתגשר בין הטלפונים והלפטופים, בידיעה שהטאבלטים כשלו בכך

רפאל קאהאן 11:2001.07.18

הסרפס פון - מיזם הטלפון ההיברידי של מיקרוסופט - צובר תאוצה. על פי מסמך פנימי של החברה שהגיע לידי אתר The Verge, היא מתקדמת בפיתוחו ומתכננת ליצור בעזרתו קטגוריית מוצר חדשה ודיסרפטיבית.  

 

 

כבר קרוב לשנתיים שקיימים דיווחים על כך שמיקרוסופט מתכננת לחזור לשוק המובייל עם מכשיר שזכה לכינוי סרפס פון. הדיווחים נתמכו בהגשות פטנטים, הדלפות פנימיות ועדויות מבוססות רכיבי קוד בווינדוס 10.

 

סרפס פון, עיצוב קונספט סרפס פון, עיצוב קונספט צילום: David Breyer @D_breyer

 

 

על פי המידע שהגיע לידי The Verge, נועד המכשיר לגשר על הפער שנוצר בין קטגוריית הסמארטפונים והמחשבים הניידים, מתוך הבנה שהטאבלטים לא מסוגלים לספק את הסחורה. "מדובר במכשיר סרפס שניתן להכניס לכיס" נכתב במסמכי מיקרוסופט שדלפו. "הוא יספק חוויית שימוש שמבוססת על תצורה חדשנית ותשלב חומרה ייחודית עם חוויית תוכנה שתיצור חווית מחשוב אישית וגמישה".

 

 

 

סרפס פון, עיצוב קונספט סרפס פון, עיצוב קונספט צילום: David Breyer @D_breyer

 

 

עדיין לא ידוע האם יהיה הסרפס פון בעל מסך גמיש, בעל שני מסכים שיוכלו להתנתק זה מזה, או בעל שני מסכים שאינם נתיקים. הוא צפוי לתמוך בסטיילוס, כמו מכשירי סדרת סרפס אחרים, במטרה לפנות ליוצרי תוכן. סדרת מכשירי הסרפס הושקה במקור כדי להציג לשותפות מיקרוסופט תצורת טאבלטים למערכות ההפעלה של החברה. עם הזמן, הפכה לסדרת פרימיום של מכשירי מיקרוסופט, בדומה למכשירי הפיקסל של גוגל.

 

לא ברור איזה מעבד יניע את המכשיר; מעבדי אינטל החזקים הם יקרים יחסית ומעבדי ה-845 של קוואלקום התגלו כחלשים מכדי להריץ את ווינדוס 10 בגרסתה המלאה בצורה חלקה. קוואלקום צפויה להשיק מעבד בשם סנאפדרגון 1000, שתוכנן במיוחד עבור לפטופים - ויתכן שהוא זה שיריץ את הסרפס פון.

 

 

 

קשה לדעת מתי ייחשף המכשיר האמור, או אפילו אם פיתוחו יושלם. ואולם, לפי הערכות שנשענות על המידע שדלף עד כה, כנראה שהסרפס פון ייחשף בשנה הקרובה. ככל הנראה שהחשיפה תתבצע בסמוך לאחד מכנסי התעשייה הגדולים IFA או CES, כדי להקל על שותפותיה של מיקרוסופט להציג מכשירים באותה התצורה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x