$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: גוגל מתכננת קונסולת משחקים שתתחרה בפלייסטיישן ובאקסבוקס

פלטפורמת המשחקים המתוכננת תאפשר הזרמה של משחקים בעלי איכות גבוהה מאוד גם לתוך חלון של דפדפן כרום על מחשב ישן; היא תשודך לסוג של קונסולה

רפאל קאהאן 17:2629.06.18
מזה מספר חודשים מתרוצצות שמועות על כך שגוגל מתכננת מהלך נרחב בתחום הגיימינג. עד כה היה ידוע שמדובר בסוג של פלטפורמת גיימינג מקוונת, חומרה כלשהי שתתמוך בה ושהחברה מנסה למשוך אליה מפתחי משחקים. ההערכות התחדדו כאשר נודע שנציגים של גוגל נפגשו עם בכירים מתעשיית הגיימינג והציגו בפניהם תוכניות לפלטפורמת הזרמת משחקים אותה כינו Yeti.

 

 

 

כעת מתברר שהמהלכים של גוגל בכיוון זה הולכים ומתגברים כאשר נודע שהחברה מעוניינת לרכוש סטודיו לפיתוח משחקים - מהלך אותו היא החלה בכנס משחקי הווידאו E3 שנערך לפני מספר שבועות בלוס אנג'לס. כעת מתבררים עוד פרטים על כוונותיה: ראשית, פלטפורמת המשחקים תאפשר הזרמה של משחקים בעלי איכות גבוהה מאוד גם לתוך חלון של דפדפן כרום על מחשב ישן.

 

קונסולת אקסבוקס קונסולת אקסבוקס

 

שנית: הפלטפורמה, שככל הנראה תספק יכולות דומות לאלה של GeForce Now של נווידיה, תשודך לסוג של קונסולה. על פי הדיווח של אתר Kotaku, עדיין לא ברור האם מדובר בקונסולה מוגבלת שתהווה רק סוג של אמצעי הזרמה של משחקים למחשב או לטלוויזיה או שהיא תציע יכולות מקבילות לאלה של הפלייסטיישן או האקסבוקס.

 

פלטפורמות הזרמה הן האופנה האחרונה בתחום המשחקים. היתרון שלהן הוא בכך שכל העיבוד מתבצע בשרתי הענן של החברה ואין צורך להשקיע בציוד גיימינג יקר. עם זאת הן דורשות חיבור אינטרנט יעיל ויציב, משהו שעדיין לא זמין בכל מקום בעולם. גוגל עצמה מחזיקה ברשת תקשורת מהירה שמאפשרת את הפעלת שירותיה בכל מקום על גבי הגלובוס. כך שעבורה מדובר רק בהתאמה של ציוד קיים להפעלה של פלטפורמה מעין זו.

 

גם מיקרוסופט ו-EA, שתיים מענקיות המשחקים העולמיות הודיעו שהן מתכננות או לפחות מעוניינות להציע פלטפורמת הזרמה משלהן. המטרה של החברות היא להביא את המשחקים לכל ההתקנים באופן שווה, בין אם מדובר בסמארטפון, בטלוויזיה או במחשב גיימינג עתיר ביצועים. גוגל כבר  מגייסת מפתחים ומומחי גיימינג. עם זאת לגוגל יש גם היסטוריה ארוכה של פרויקטים שהחלה ולא הביאה לשלב הבשלה או שסגרה באמצע הדרך.

 

 

 

גיימינג עשוי להוות תחום מעניין עבור גוגל מבחינה עסקית. הוא מאפשר לה גישה לעולמות תוכן שמתחברים עם פלטפורמת אנדרואיד והשקת קונסולה עשויה לסייע לה לכבוש את הטלוויזיה ולחזק את שאר זרועות התוכן שלה כגון יוטיוב וגוגל גלאס. עם זאת מדובר בהשקעה כבדה שככל הנראה תדרוש עוד זמן מה עד שתבשיל לכדי מוצר אמיתי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x