$
מכשירים ומדריכים

וואן פלוס השיקה עדכון תוכנה שפוגע קשות בביצועי הסוללה

העדכון החדש, שהושק למכשירי וואן פלוס 3, 3T, 5, 5T ו-6 גורם לסוללה להפסיק להיטען לאחר שהיא מגיעה ל-50%. בנוסף, זמן הסוללה קוצץ בכמחצית גם לאחר הטעינה, המצלמה קופאת ובחלק מהמקרים, נכבה המכשיר רנדומלית

רפאל קאהאן 12:0224.06.18

מבוכה בוואן פלוס: החברה הסינית, שמוצריה זוכים לפופולריות גבוהה בישראל, השיקה עדכון תוכנה שפוגע משמעותית בביצועי סוללות הטלפונים.  

 

העדכון נועד לשפר יישומים בממשק האנדרואיד Oxygen OS של החברה, אך גורר שורת תקלות במכשירי וואן פלוס 3, 3T, 5, 5T ו-6, הדגם האחרון שהושק. לטענת משתמשים שהתקינו אותו, העדכון מקצץ את זמן הסוללה בכ-50%.

 

וואן פלוס 6 וואן פלוס 6 צילום: רפאל קאהאן

 

 

עוד תופעה מדאיגה שנצפתה הוא כיבוי של המכשירים באופן ספורדי, גם אם הטעינה של הסוללה עומדת על יותר מ-50%. משתמשים התלוננו גם על ליקויים כקיפאון של המצלמה במהלך הפעלת האפליקציה שלה, התרוקנות מהירה של סוללות מכשירי 3 ו-3T ועוד. בכמה מקרים, המכשירים פשוט נכבו כשעתיים לאחר הניתוק מהמטען, ללא התראה על היחלשות הסוללה.

 

 

לא ברור מאין נובעות הבעיות הללו, אך לפי הערכות מדובר בתקלה בהגדרות התצוגה. וואן פלוס טרם סיפקה תגובה ולא ידוע מתי תשיק עדכון תוכנה שיתקן את הליקויים. עדכונים הם כר פורה לתקלות במכשירי אנדרואיד. ואולם, נדירים הם המקרים בהם התקלות כה חמורות שהמכשירים אינם שמישים. במקרה זה, ככל הנראה שוואן פלוס השיקה את העדכון ללא בדיקות מספקות, טעות חמורה שיש לקוות שתתוקן בהקדם ולא תישנה בעתיד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x